בהמשך להופעות בשידור ישיר באתר ובדף הפייסבוק בוכרים.קום, נערך השבוע אירוע הצדעה ענק לנשות העדה בו הופיעו הדיוות הגדולות שהגישו את השירים שנוגעים לכולנו עמוק בלב בצורה המרגשת ביותר

בשעות הערב של יום שלישי השבוע, לאחר ציפייה של שבועות ארוכים, הרגע הגדול לו חיכו נשות העדה הגיע. בשעה 21:00 בערב בדיוק, החל השידור הישיר והעולמי של אירוע הנשים הגדול ‘מנשים באהל תבוכרנה’  שהופק על ידי ‘קונגרס יהודי בוכרה’ ועמד בסימן העצמה נשית והצדעה לכל נשות העדה בארץ ובעולם.

האירוע -ששודר מהיכל התרבות באור יהודה, בשיתוף עיריית אור יהודה בראשות ראשת העיר ליאת נצר, נערך על טהרת השירה הנשית הבוכרית והופיעו בו אמניות וזמרות בוכריות המוכרות בכל בית בוכרי אמיתי.

האירוע החל בריקוד מסורתי ויפהפה של נשות משפחת אקילוב, משפחת הרקדנים המפורסמת שרקו לצלילי מוזיקה בוכרית מקפיצה שעשתה חשק לקום על הרגלים ולרקוד בסלון הבית. לאחריהן עלתה לבמה הכוכבת הבוכרית אסתר יששכרוב, ששרה אוסף של להיטים בוכרים מוכרים. אחריה עלתה לבמה הזמרת ריטה יוספוף, שגם היא הפליאה לשיר ולפרוט על נימי הרגש של אלפי הנשים הצופות בשידור הישיר. אחרונה חביבה עלתה הזמרת גולנז לבימת האירוע וביצעה גם היא שירים מוכרים ואהובים לצלילי תזמורתו של דוד ג’ון קוסיוב ולהקתו.

מעבר לחגיגת התרבות המטורפת שהביא האירוע לכל בית בוכרי בארץ ובעולם, אירוע הענק הזה בא לעודד את רוחן של נשות גיל הזהב מקרב העדה, שהיו רגילות להופעות תכופות מטעם הקונגרס שנערכו מידי כמה שבועות ובוטלו בעקבות ההגבלות.

אדי מרדכייב, האיש שהיה אמון על ארגון האירוע מטעם הקונגרס מסר ל’מנורה’: “האירוע נחל הצלחה גדולה,  קיבלנו הרבה פידבקים חיוביים על האירוע. כאשר פרסמנו את האירוע, פנו אליי נשים ואמרו שהן נורא שמחות על אירוע כזה בעיקר בתקופה קשה כמו זו שכל אירועי התרבות הרגילים מבוטלים בעקבות ההגבלות של מגפת הקורונה. זה גם הזמן להודות על שיתוף הפעולה בין הקונגרס לעיריית אור יהודה ולגב’ ליאת שוחט”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.