מופע הבמה המרכזית של יום העצמאות לעדה הבוכרית בישראל ובעולם נחל הצלחה כבירה. במופע לקחו חלק הקומיקאים רונן וחי דוידוב, שקרעו את הצופים מצחוק בסטנדאפ קורונה מיוחד ליום העצמאות. על המוזיקה המשמחת שהכניסה את הצופים לאווירה שמחה ומקפיצה, היא אחראי האמן הבוכרי הנודע, יעקב דוידוב ולהקתו. שנתנו לקהל את המוזיקה הבוכרית האותנטית והשמחה במיוחד.

המופע ששודר בשידור חי מבית ‘קונגרס יהודי בוכרה’ שבתל אביב, הגיע אל בתי העדה הבוכרית בכל רחבי הארץ, כמו גם ברחבי הקהילות הבוכריות מסביב לעולם. מטרת ההופעה הייתה להכניס את כל הצופים לאווירה שמחה כיאה ליום שמח שכזה, בלי לצאת מהבית והכל בקצב ובאווירה בוכרית שמחה ומקפיצה.

התגובות החמות לאירוע העצמאות לא איחרו לבוא. מעבר למאות המגיבים שהגיבו להופעה בדף הפייסבוק של בוכרים.קום, שלחו רבים מהם תגובות מרגשות וברכות חמות לתיבת ההודעות של הדף, כמו גם לאנשי קונגרס יהודי בוכרה העולמי, שהיו אלו שהגו, יזמו והביאו אל השידור אל עשרות אלפי בתי הבוכרים בישראל ובעולם.

נתוני הצפייה הכוללים בפייסבוק.

לפי ניתוח נתוני הצפייה המשוקללים, לשידור הישיר נחשפו למעלה מ-30,000 איש. כאשר מספר הצפיות בו הולך וגדל מידי יום ביומו. הפוסט של השידור החי שכה למאות לייקים, שיתופים ותגובות. בכל הקשור לניתוח המיקום של הצופים ניתן לראות שרוב צופי המשדר היו מישראל, אך מאות רבות מהם מתגוררים בחו”ל ומשויכים לקהילה הבוכרית העולמית.

רשימת המדינות המובילות בצפייה באירוע

התבוננות עמוקה יותר בנתונים מגלה לנו שמרבית מהצופים באירוע היו צעירי העדה בין גיל 18-35. זוהי בשורה משמחת של ממש לאור המאמצים של קונגרס יהודי בוכרה להנגיש את השורשים הבוכרים לדור הצעיר כדי שיוכל להמשיך ולשאת את לפיד המסורת הבוכרית המפוארת לדורותיה.

חלוקת הצופים לפי גיל

לסיום, אתר בוכרים.קום קורא לכם להמשיך ולעקוב אחרי האתר ולהתעדכן בכל מה שמעניין, אקטואלי וכמובן בכל מה שבוכרי. תודה רבה לאנשי קונגרס יהודי בוכרה העולמי בנשיאות מר לב לבייב שאפשר לכל המופע הזה, ולעוד רבים שיבואו אחריו, להתרחש.

כאן תוכלו לצפות בשידור חוזר של האירוע (החל מהדקה ה-10)

חוגגים עצמאות בבוכרים.קום

צפו: חוגגים עצמאות בבוכרים.קום, עם רונן וחי דוידוב ויעקב דוידוב ולהקתו .האירוע מתחיל בדקה ה-10:00 של הסרטון.

פורסם על ידי ‏בוכרים.קום‏ ב- יום שלישי, 28 באפריל 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published.