בימים האחרונים, הרחק מאורות הזרקורים ומהמצב המדיני והפוליטי הנפיץ שמתקיים בישראל, נפגשו לראשונה שגרירת ישראל באוזבקיסטן הגב’ זהבית בן הלל, יחד עם ביתו של נשיא אוזבקיסטן הגב’ סעידה מירזיובה. השניים ישבו לשיחה נינוחה בה הן העלו סוגיות הקשורות לשוויון מגדרי והעצמת נשים במדינה. כמו כן, דובר על סיוע של מדינת ישראל בתכניות חינוך למצוינות.

סעידה מירזיובה היא אחת מהנשים המשפיעות ביותר באוזבקיסיטן, והציפייה היא שהפגישה תוביל לעוד שיתופי פעולה פוריים בין המדינות. הגב’ מירזובה פעילה וותיקה ועוצמתית בכל הקשור לזכויות ושוויון נשים באוזבקיסטן.

בשנה שעברה, פתחה הגב’ סעידה מירזובה וועידה בינלאומית שהתקיימה בדובאי בארגון ‘פורום הנשים הבינלאומי’. בחלק מדבריה אמרה סעידה : “אנו מבטיחים את המחויבות הבלתי מעורערת שלנו להמשיך הלאה בכיוון זה. סטנדרטים בינלאומיים משפיעים בהדרגה על חיי החברה שלנו, מגבירים את נושאי המגדר ומשפרים את המציאות היומיומית של הנשים שלנו. עם זאת, חלק מהמסגרות התרבותיות מייצגות נשים אך ורק כאמהות, בנות וכלות. בזמן זה, הם לא תואמים את היעדים הגבוהים שלנו “, אמרה. “בשנתיים האחרונות אימצה אוזבקיסטן כמה חוקים חשובים בנושא שוויון זכויות והזדמנויות לנשים וגברים” ו”הגנה על נשים מפני דיכוי ואלימו “. כתוצאה מכך בבחירות האחרונות לפרלמנט, מספר הנשים בסגנות הפרלמנט הוכפל והגיע ל -32% מכלל הסגנות”.

“יש לנו 24 מדליסטיות בתחרויות ספורט בינלאומיות. אנו רואים נשים מקצועיות נוצצות בכל התחומים. מטרתנו היא ליצור מרחב בטוח יותר לנשים לחשוף את הפוטנציאל הטמון בהן ולגדלן כאישיות “. סיימה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.