” טור זה נכתב בכאב, על חבר ואח הנקטף מאיתנו כפרח הגינה, יפה עדין ומלא בריח הפריחה, בעל ואב, סבא וחבר למופת. לקחתי לחיי המון משיחות הנפש שגלגלנו בנינו, למדתי המון כאב המלמד את בנו מדבריו, הרי הוא לי כאב בגילו הכפול כמעט ממני” .

“דודי ירד לגנו” וקטף פרח יפה ומריח טוב לב ואהבה. לפני 63 שנה נולד לעולם אדם מיוחד לאורך שנות חייו היה צנוע ועניו. למד הוא את שורש אפיית הלחם הבוכרי, לחם מבית אב, מקור השראה היה בארץ לכל אופה ושוחרי האפייה ,אדם שאת סודות הלחם העביר לילדיו.

סוד כמוס אחד חשוב באפייה סיפר לי באחד ממפגש בנינו, מפגש שהתקיים לאורך שנים במאפייה, סוד אהבת חינם לאחר ללא כל אינטרס. סוד זה היה בכל לחם ולחם שאפה ונמכר לקוניו, אך הסוד כלל את צניעותו והיותו מאוד עניו. שוחחנו לא מעט על החיים והאהבה לעיסוק של שנינו, כל אחד בתחומו, האחד בלחם והשני במנגינתו. שיחה בכל פעם לעומק הלבבות, אהבתנו עמוקה הייתה בלב אחים מלאי אהבה.

בצניעותו משך את ליבי אליו, יידע הוא לדבר ללב האדם, לא היסס לומר מיד כן למבקש עזרה, הנתינה הייתה דרך חיים בקרבו. אמנון שמסייב ז”ל אדם משכמו, חיוך עדין בפניו גרם לחיוך האדם העצוב שעמד מולו, לא נתן לאחר להיות בצער ובכאב, תמיד מסר עצמו לעזרת המבקש.

טור זה נכתב בכאב, על חבר ואח הנקטף מאיתנו כפרח הגינה, יפה עדין ומלא בריח הפריחה, בעל ואב, סבא וחבר למופת. לקחתי לחיי המון משיחות הנפש שגלגלנו בנינו, למדתי המון כאב המלמד את בנו מדבריו, הרי הוא לי כאב בגילו הכפול כמעט ממני.

לילדיו ורעייתו נינה אשלח את תנחומיי הכנים, מרכין ראשי בכאב בלכתו של ידיד נפשי, אדם שהיה דוגמא לכל חי ואדם הסובב סביב, דרך ארץ קדמה ללחמו ופרנסתו תמיד. פסוקי התורה וברכת הלחם עולה למוחי, כאשר כותב מילים אלו עבורך אח יקר לליבי, אמנון ג’וני אוקא שמו הם וואחת בדילי מו, כך היה שומע מפי גם כאשר חי בקרב אוהביו וחבריו, בביקוריי במאפייתו.

“נותן לחם לכל בשר, כי לעולם חסדו”, “פותח את ידיך ומשביע לכל חי רצון”.

נושא עיניי אליך אבי במרומים, בתפילה ורחמים, על נשמת אדם כה יקר, אשר עזב את עולמנו, עולם של מטה מבין בניך האהובים. אמנון בן זולאי העניו באדם, לחמו חילק לאדם אשר ביקש על ליבו, פתחת את ידך לכל המבקש מעט לשובע.

לא יידע את המילה לא לאחר, רחמיו שלח על כל מבקש, יידע הוא לתת בחיוך עדין ורחב, למלא אהבה בלב כל אחד ואחד. נותר לחמו יתום מבעליו ואופה המיוחד, אמנון ידיד נפשי, נשמתך בגן עדן מכאן ועד עולם. נזכור אותך תמיד בלב כולנו אמנון היקר, טור זה מוקדש לך מהנשמה, הלב והאהבה אליך לעולם. שכב על משכבך בשלום, התפלל על כל עמו ישראל, תחת כיסא הכבוד ויהי זכרך ברוך

לפרנסה טובה ובריאות איתנה, לביטול הגזירה, גזירת המגפה הנוראה.

לכם קוראיי האהובים מאחל את כל הטוב שבעולם, המשיכו לכתוב ולפרגן, כי אתם הכוח להמשיך תמיד לכתוב .

שבת שלום ומבורך לכולכם רעיי ואחיי היקרים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.