הרב שניאור יצחקוב שליח חב”ד ברעננה נדקר בשבוע שעבר ידי בן מיעוטים שצעק ‘אללה הוא אכבר’ * המשטרה טוענת כי הרקע לאירוע הינו פלילי

שליח חב”ד ברעננה הרב שניאור יצחקוב, נדקר ביום ראשון השבוע ע”י ערבי בן 17, תושב העיר. עפ”י הדיווח, כוחות המשטרה שהגיעו לזירה עצרו את הערבי שדקר את שני האזרחים שאחד מהם הינו שליח חב”ד.

עפ”י גורמי רפואה שהגיעו למקום, שני הפצועים פונו למרכז הרפואי “מאיר” בכפר סבא באורח קל ובינוני. עפ”י עדי ראיה הערבי צעק “אללה הוא אכבר”, אך במשטרה טוענים כי מדובר באירוע בעל רקע פלילי. הרב שניאור יצחקוב, שליח חב”ד ברעננה, נדקר אתמול בידי נער ערבי בן 17. במשטרה טוענים כי מדובר באירוע בעל רקע פלילי.

“היה זוג ברעננה שהיו צריכים שלום בית” שיחזר הרב יצחקוב את רגעי האימה בראיון לתכנית של ינון מגל ברדיו 103. “כשסיימתי עם הזוג וירדתי לכיוון מעבר החצייה, הסתכלתי בעיניים על מישהו במעבר החצייה שממש סמוך אלי, המבט שלו פשוט תפס אותי, קלט אותי, כמו אש, כמו רצח כזה, הסתכלות ממוקדת עליי חזקה, אני לא הבנתי מה קורה. הסתכלתי עליו בחזרה ואז ראיתי עליו צלב על החזה, ואמרתי ‘מוזר’, ואז הזזתי שוב את העיניים ליד שלו וראיתי פשוט את הלהב מבצבץ מאחורה. הוא פשוט הסליק את הסכין מאחורה, סכין עם ידית בצבע תכלת”.

“באותה שנייה, שוב הסתכלתי עליו, על העיניים, וראיתי את העיניים כאילו הן עומדות לצאת מהמקום שלהן, ואז הוא צעק ‘אללה אכבר’ ופשוט הושיט את הסכין, ואני, לפני כבר, קפצתי עליו ותקפתי אותו והתחלנו מכות”, תיאר הרב יצחקוב.

“כל זה קורה על מעבר החצייה עצמו. לא היה שם אף אחד. הלכנו ממש מכות, התגברתי עליו. הוא כל הזמן ניסה לדקור את פלג הגוף העליון ולא נתתי לו. נתתי לו בעיטות ומכות, בשלב האחרון, ישבתי עליו, ואותו אחד שעשיתי לו שלום בית, הוא שמע את הצעקות, ירד למטה, נתן בעיטה בעורף, וברגע שישבתי עליו והסכין נפלה, אז שחררתי שנייה בשביל לקחת את הסכין, ובאותו רגע הוא ברח ממני והתחיל לרוץ, אני לקחתי את הסכין והתחלתי לרדוף אחריו.

“החוקר אמר לי, ‘אנחנו בשלבים ראשונים של החקירה’. הוא אמר שבשלב הראשוני הם אומרים מה שמקובל להגיד. הוא הצליח בהיאבקות לתת כמה דקירות ברגליים, אז אני חבוש ברגליים, אבל עומדים על הרגליים, מודים לקדוש ברוך הוא”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.