במוצאי השבת מחבל בן עוולה ביצע ירי אל עבר תושבי היישוב היהודי בחברון * מהירי נרצח רונן חנניה הי”ד ונפצעו נוספים * מי שמנע פיגוע גדול יותר הוא הקצין סג”מ מ’ שניטרל את המחבל * משפחתו ל’מנורה’: ‘מקריב יום ולילה למען המדינה’

מוחמד ג’עברי, המחבל שרצח ישראלי ליד מכולת בשטח שבין קריית ארבע לחברון ופצע גם את בנו ושניים נוספים, היה חולה סרטן – והיה מודע לכך שמצבו הרפואי בעייתי. כך לפי גורם ביטחוני. ג’עברי חוסל לבסוף על ידי סגן משנה ב’ בן העדה הבוכרית וקצין מגולני בבגדים אזרחיים שהיה בחופשה מהצבא לאחר שאיש ביטחון – הרבש”צ של קריית ארבע – דרס אותו עם הרכב הממוגן שלו.

ג’עברי, שפתח באש ב-M-16 וירה גם לעבר חובש שהגיע לסייע לנפגעים, הוא חבר גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. ארבעה ימים לפני הפיגוע כתב המחבל, שעבד כמורה לחינוך איסלאמי בבית ספר יסודי בחברון, פוסט בפייסבוק עם ציטוטים של פסוקים מהקוראן. “האם חשבתם להיכנס לגן עדן?”, כתב שם בין היתר.

מחקירת הפיגוע עולה כי לאחר הגעתם למכולת הפלסטינית, חזרו האב והבן לרכבם – ואז הגיע המחבל ברכבו, ופתח לעברם באש. האב מת מפצעיו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, בנו נפצע באורח קל. חובש מד”א עופר אוחנה ואיש ביטחון הגיעו מיד לאחר מכן למקום, והמחבל ירה גם לעברם. החובש נפצע באורח קשה, ואיש הביטחון נפצע באורח קל. לאחר מכן הגיעו כאמור לזירה הרבש”ץ של קריית ארבע, שדרס את המחבל, שחוסל לאחר מכן על ידי אותו חייל בחופשה. אדם נוסף, פלסטיני שאינו חשוד, נפצע באורח קל גם הוא ופונה על ידי הסהר האדום.

בפיגוע הנורא נרצח רונן חנניה הי”ד. חובש מד”א עופר אוחנה ואיש ביטחון הגיעו מיד לאחר מכן למקום, והמחבל ירה גם לעברם. החובש נפצע באורח קשה, ואיש הביטחון נפצע באורח קל. לאחר מכן הגיעו לזירה הרבש”ץ של קריית ארבע, שדרס את המחבל, שחוסל לאחר מכן על ידי הקצין מ’ שהיה בחופשה. מצבו של חנניה הוגדר בתחילה אנוש, אך בהמשך נקבע מותו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

החייל שנטרל את המחבל, סגן-משנה ב’, מ”מ בחטיבת גולני, סיפר כי קפץ לזירת האירוע לאחר ששמע יריות באזור. “ישבתי בביתי, כשלפתע שמעתי יריות מבחוץ. יצאתי החוצה תוך כדי שאני דורך את הנשק שלי, חברתי לקב”ט חברון ונסענו יחד לזירה. נתקלנו במחבל, שפתח עלינו בירי. השבתי באש, אך הקב”ט נפגע. חילצתי אותו לאחור והמשכתי לירות על המחבל, עד שהגיע רבש”צ היישוב ודרס אותו”, העיד.

מעשה גבורתו של הקצין סג”מ ב’, נמנע אסון פוטנציאלי גדול יותר. סג”ב, היה במקום כשהוא בחופשה מהשירות. כאשר שמע את היריות הוא לא היסס לרגע אחד, לקח את נשקו האישי וחתר למגע עם המחבל. תוך כדי האירוע הוא ספג ירי לכיוונו מכיוון המחבל, חילץ פצוע אחד לאחור והמשיך בחתירה למגע עד שסיים את האירוע כאשר נטרל והרג את המחבל בן העוולה.

בשיחה עם ‘מנורה’ בני משפחתו של סג”מ ב’ מספרים על קצין צעיר ומוכשר שמקריב יום ולילה למען חייליו ופקודיו, ולמען מדינת ישראל.

Leave a Reply

Your email address will not be published.