פירות יער הם מזון בריא ומזין ועכשיו בדיוק הזמן לקטיף פירות יער מהנה יחד עם כל בני המשפחה בשדות והחממות הפרושות ברחבי הארץ. השבוע יצאתי גם אני לקטיף כזה וחזרתי עם רשמים ותמונות.

תהנו😊

* לכל אוהבי הפירות האקזוטיים בשילוב פעילות ייחודית ומהנה בטבע – קטיף עצמי של פירות יער – פטל, תותים , אוכמניות ופיטנגו

* בשנים האחרונות אנחנו עדים לראות שאטרקציה חדשה/ישנה נכנסה למסגרת “בילוי משפחתי” – הקטיף העצמי. חוות, משקים, שדות, חממות – כל מקום בו אתם, הילדים והחברים יכולים להסתובב ולקטוף כל מה שבא ליד הישר אל הסל. המטעים והשדות מושכים מדי שנה אלפי משפחות להתנסות בחוויית הקטיף העצמי

* פירות יער הם מקור טוב לסיבים תזונתיים, כולל סיבים מסיסים. מחקרים מראים כי צריכת סיבים מסיסים מאטה את תנועת המזון דרך דרכי העיכול שלך, מה שמוביל להפחתת רעב ותגברות תחושת המלאות.

זה עשוי להפחית את צריכת הקלוריות שלך ולהקל על ניהול המשקל.

יתרה מזאת, סיבים תזונתיים עוזרים להפחית את מספר הקלוריות שאתם סופגים מארוחות מעורבות. מחקר אחד מצא כי הכפלת צריכת הסיבים שלך עלולה לגרום לך לספוג עד 130 פחות קלוריות ליום.

בנוסף, תכולת הסיבים הגבוהה של פירות יער פירושה שהם דלים בפחמימות אם מחשבים את הפחתת הסיבים מסך כל הפחמימות.

מספר נתונים על ערכי פירות היער:
פטל: 11.9 גרם פחמימות, 6.5 מהן סיבים תזונתיים
אוכמניות: 10.2 גרם פחמימות, מהן 5.3 סיבים תזונתיים
תותים: 7.7 גרם פחמימות, מתוכם 2.0 סיבים תזונתיים
אוכמניות: 14.5 גרם פחמימות, 2.4 מהן סיבים תזונתיים

מנה מומלצת של פירות יער היא בערך בגודל של 125–150 גרם, תלוי בסוג.

* לפירות יער יש תכונות אנטי דלקתיות חזקות. דלקת היא למעשה הגנת גופך מפני זיהום או פציעה. עם זאת, אורח חיים מודרני מביא לעתים קרובות לדלקות מוגזמת וארוכות טווח כתוצאה ממתח מוגבר, פעילות גופנית לא מספקת ובחירות מזון לא בריאות.
ישנם מחקרים הטוענים כי סוג זה של דלקת כרונית תורם למצבים כמו סוכרת, מחלות לב והשמנת יתר. מחקרים מראים כי נוגדי החמצון בפירות יער עשויים לעזור להוריד את הסמנים הדלקתיים.  במחקר אחד בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל, אלו ששתו משקה תות עם ארוחה עתירת פחמימות ושמנים, הבחינו בירידה משמעותית יותר בסמנים דלקתיים מסוימים בהשוואה לקבוצת הביקורת.

לפירות היער סגולות כה רבות, ורק את חלקם ניתן למנות כאן.

  • בכל פירות היער יש נוגד חימצון יחודי בשם אנתוציאנין שנחשב למעכב הזדקנות, משפר זיכרון, אנטי סרטני, תומך בבריאות מערכת השתן וחיוני לבריאות הלב.
  • בכל משפחת פירות היער יש חומצה אלגית שהיא אנטי דלקתית ולכן מצוינת למי שיש דלקות פרקים, דלקות מעי וכדומה והיא אף נחשבת לאנטי סרטנית, אנטי חיידקית ואנטי ויראלית.
  • בכולם יש חומצה גאלית שהיא נוגדת חימצון חזקה ולוחמת אמיצה בחיידקים ווירוסים. חומצה זו רעילה עבור תאי סרטן ואינה פוגעת בתאים בריאים ולכן משתמשים בה בתעשיית התרופות! בנוסף, חומצה זו מטפלת בשטפי דם, סוכרת ומחלות עור שונות.
  • פירות היער משופעים בקוורצטין- נוגד חימצון שנלחם בחומרים מעודדי סרטן, מטפל במחלות של מערכת הנשימה (כגון אסטמה וברונכיטיס), מסייע בטיפול במחלות עור כגון אטופיק דרמטיטיס, נוגד אלרגיה, מפרק דלקות ועוד.
  • פירות היער מכילים חומר בשם רוטין שהוא נוגד חימצון עוצמתי במיוחד, מחזק את כלי הדם ולכן חיוני לטיפול בדליות ומחלות כלי דם והוא אף מונע התרבות של תאים סרטניים.
  • לכל פירות היער ערך גליקמי נמוך- זה אומר שהם מעלים את רמת הסוכר בדם לאט ועל כן הכי מומלצים עבור סוכרתיים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.