# “פיתה וברקו”  

” האם נתניהו ינצח את הקורונה או שהקורונה תנצח אותו – זה ה -“להיות או לחדול” כיום של בנט, כי זה מה שיכריע את גורלו וגורלה של “ימינה”.”

מאז שידור הריאיון של ח”כ רגב ביום ו’ בתוכנית “אופירה וברקו”, הסערה החדשה בעניינה, נדמה כי הפכה בימים של קורונה, אבטלה ומשבר כלכלי מהקשים שראינו, לאחד הנושאים התופסים את סדר היום הציבורי. בסערה עסקינן בהתבטאותה של רגב על ברקוביץ, באומרה עליו, “סטייק, כל הזמן מתהפך” , כאשר כוונתה כי הוא מחליף דעתו על מנהיגים ומפלגות, כהינף הסקר. אך, המתלהמים על רגב, על “סגנונה הבוטה”, שוכחים כי התוכנית בה התראיינה, ממציאה את המושג “בוטות”, כל פעם מחדש.

חדשות לבקרים, יוצאות מהתוכניות אמירות שנויות במחלוקת, ע”י צמד המגישים אסייג וברקוביץ, על מי שאינם לרוחם, והשיח בתוכנית לרוב קולני ובוטה. הרייטינג מנצח, גם במחיר של שיח רדוד ומתלהם. הריאיון של רגב אצל “אופירה וברקו” נחשב, לעוד הישג של רגב בתקשורת הישראלית, כקובעת סדר יום. כמאמר המשורר: אין פרסום שלילי.

אוהביה ימשיכו לתמוך בה ושונאיה ימשיכו לצאת נגדה. או כפי שאופירה אסייג נוהגת לומר: “מה ששלה, שלה”. (על רגב).

2

# מי יפלל בחירות ישראל

רווחת לאחרונה הטענה, כי כחול לבן והליכוד מובילות את המדינה לבחירות. האחת מאשימה את השנייה בהאשמות הדדיות, שחלקן קשורות בעניין הבאת תקציב המדינה לאישור הכנסת, עפ”י החוק, על מנת שממשלה תחזיק ימים. עפ”י החוק, בתום המועד הקצוב להעברת תקציב, הולכים אוטומטית לבחירות. באוגוסט השנה, טרם פקיעת המועד, הועבר בכנסת חוק המאריך אותו עד דצמבר השנה.

בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין הליכוד וכחול לבן, בעת הקמת ממשלת האחדות, אחד הסעיפים קובע כי במצב של הפלת הממשלה ע”י צד אחד, ראש המפלגה השנייה יהפוך אוטומטית לראש הממשלה בתקופת המעבר, שהינה הממשלה הזמנית (מעוטת סמכויות) עד לקיום בחירות והקמת ממשלה חדשה.

2 רבים-השלישי לוקח? לא בהכרח. “ימינה” נוסקת בסקרים ומקפיצה את העומד בראשה, ח”כ בנט, בסקרי דעת הקהל: במנדטים ובשאלת אחוזי ההתאמה לראשות הממשלה, לא רחוק ממיקומו של הליכוד והעומד בראשה, רוה”מ נתניהו, שמובילים בסקרים.

האם נתניהו ינצח את הקורונה או שהקורונה תנצח אותו – זה ה -“להיות או לחדול” כיום של בנט, כי זה מה שיכריע את גורלו וגורלה של “ימינה”. לעומתם, קיימת תחושה כי המגיפה כמעט העלימה מהרדאר את ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון, ח”כ גנץ, כאשר מפלגתו קורסת מסקר לסקר, ונראה לעיתים כי הסיכוי היחידי שלו לרוטציה בראשות הממשלה בעוד כשנה וקצת, היא נסיקתו של בנט בסקרים, המרחיקה בחירות.

3

# “הנערים –  Our Boys” – מסקנה: אנחנו העם המוסרי בעולם

לאחרונה, הוקרנו בטלוויזיה הפרקים הראשונים של הסדרה “הנערים”. סדרה בהפקה משותפת ל”קשת” ול”HBO” (רשת טלוויזיה אמריקאית), המונה 10 פרקים, ומתיימרת להציג את השתלשלות האירועים שהובילו למלחמת “צוק איתן” בשנת 2014, החל מחטיפתם ורציחתם של 3 הנערים: גל-עד, אייל ונפתלי ע”י מחבלים ערביים, וכלה ברציחתו של הנער מוחמד אבו-ח’דיר ע”י יהודים.

לאחר צפייה בכל הפרקים, תחושתי כלפי הסדרה אמביוולנטית. מחד, תחושה של ריתוק לסדרה, משל היה זה סרט מתח והסוף אינו ידוע. מאידך, תחושת חוסר צדק על הצגת גרסה חלקית של מה שהתרחש באותם ימים.

אזכיר שבאותם ימים טרופים, מלבד חטיפת הנערים, החמאס הוביל אותנו למלחמה עקובה מדם, במשך כ – 50 יום, בהם איבדנו רבים וטובים, חיילים יקרים ואזרחים אהובים, אחים וילדים של כולנו.   

וכך, בסדרה 9 פרקים מתוך 10 מתמקדים ברציחתו (המזעזעת!) של אבו ח’דיר, כאשר דבר חטיפתם של 3 הנערים, הוצגה במשך פרק אחד בסדרה. משמע, דרך לא פרופורציונאלית להצגת הדברים, משל היינו עם של תאבי דם ונקם. בנוסף, הסדרה מאזכרת במשפטים קצרים את דבר המלחמה ואת אלפי הטילים שאיימו לחרב לנו את שגרת החיים, משל היו דברים שבשוליים.

בניסיוני להבין את היוצרים, ההסבר היחידי שלי לכך דומה לנאמר על מדיניות “הקש בגג” של צה”ל – במסגרתו, טרם הריסת בתי מחבלים, צה”ל מודיע לדרים בבניין כי הוא עומד להרוס אותו. על יסוד זה נאמר כי יש לנו את הצבא המוסרי בעולם. בחזרה לסדרה “הנערים”, אציע את המסר הבא: יש לנו את העם המוסרי בעולם, כאומרים אחים מאוחדים אנו ומוקיעים מקרבנו את הרע ולעיני כל “למען יראו וייראו”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.