עשרות רווקים ורווקות בני העדה הבוכרית יצאו השבוע ליום כיף בצפון הארץ ביוזמת ‘קשר לחיים’ המארגנים מספרים על זוגות שכבר החלו לצאת ועל גישושים נוספים שמתקדמים למטרתה החשובה של הקמת בית בישראל

השבוע יצאו עשרות מצעירי וצעירות העדה הבוכרית הרווקים, ליום שכולו כיף והנאה משותפת בחסות משרד ההיכרויות ‘קשר לחיים’ הפועל באמצעות הקונגרס זה למעלה מ-20 שנים. מיזם קשר לחיים פועל בשוטף על מנת למצוא את החיבור בין פנויים ופנויות מהעדה הבוכרית ובכלל, כשלב ראשוני בדרך להקמת בית נאמן בישראל. במהלך השנים, מיזם ‘קשר לחיים’ היה אחראי לעשרות רבות של זוגות שנישאו והיום הפכו למשפחות מאושרות החיות בישראל ובחו”ל.

אחת מהפעילויות של מיזם ההיכרויות, הוא ארגון יום שכולו כיף ופינוק לרווקים ולרווקות. לאחר שבשנה שעברה לא נערך אירוע שכזה, השנה התעקשו בדרך לחיים לקיים את יום הכיף כדי לתת לצעירים הזדמנות להכיר ולהיות מוכרים.

יום הכיף לצעירים הוכן שבועות מראש, עם התחלת הפרסום ליום הכיף עשרות צעירים וצעירות נרשמו אליו וההרשמה הסתיימה מהר יחסית. בבוקר יום הכיף, בתוך אוטובוס הטיול המלא, המתינו למשתתפים תיק מיוחד על כל כיסא עם כל מה שהם היו צריכים ליום הזה, כולל פינוקים מיוחדים. הצעירים הנרגשים לא הצליחו להסתיר את התלהבותם בתחילתו של היום הזה.

בין היתר, ביקרו הצעירים בקברי צדיקים כגון עמוקה, מירון, ורבי מאיר בעל הנס. לקראת הצהריים, ישבו כולם לארוחה משותפת במסעדת ‘לגונה’. שם ישבו הצעירים והצעירות לשעה ארוכה ולקחו את ההזדמנות להכיר אחד את השנייה על בטן מלאה ושבעה. לאחר מכן, קיימה מנהלת המיזם הגב’ מירה קייקוב שיחות אישיות עם כל אחד ואחת מהנוכחים על מנת לתת להם טיפים וחיזוקים למס מציאת בן או בת הזוג שלהם. לאחר הארוחה במסעדה, יצאו כל המשתתפים לשיט מהנה בימת הכנרת. אל נוכח הרי הגולן התמירים ונצנוץ מי הכנרת הבוהקת, שמחו הצעירים לצלילי המוזיקה ונשמו את אווירת חופשת הקיץ עמוק לריאות. את כל הטיול, ליוותה בנוכחותה ובעזרתה, הגב’ אולגה לבייב, רעייתו של נשיא הקונגרס מר לב לבייב. שאף הייתה הרוח החיה מאחורי הקמת מיזם השידוכים ולוקחת בו חלק פעיל מיום הקמתו ועד ליום זה.

הגב’ מירה קייקוב אומרת למנורה “השיא של הטיול היה לראות את הצעירים וצעירות משתפים פעולה עם כל התכנית של הטיול ועסוקים בלהנות. הרווקים והרווקות נהנו כל כך, שהם דרשו ממני כבר באותו היום לארגן להם עוד טיול נוסף לצפון עם מסלולים ואטרקציות מאתגרות”. אומרת מירה. היא גם מתייחסת לקושי שעברו הרווקים והרווקות בתקופת הקורונה :”ישנה מצוקה מאוד גדולה היום בקרב קהילת הפנויים והפנויות. לאורך כל תקופת הקורונה, היה קשה מאוד לארגן מפגשים חברתיים, כך שלצעירים לא היתה באמת הזדמנות אמיתית להרחיב את מעגל החברות שלהם. הם סוג של נשארו במקום למשך שנה שלימה מבחינת המעגל החברתי ולא התקדמו. הטיול הזה שארגנו להם, הוא יריית הפתיחה לתקופה חדשה שמאפשרת יותר ובעזרת השם גם תביא לתוצאות טובות”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.