תושבים שרכבם נגנב הפכו לחשודים במתן הודעה כוזבת למשטרה ולחלקם אף נפתח תיק פלילי, זאת כחלק מהשיטה העקומה של מפקד התחנה לשעבר שרצה להוריד את נתוני הפשיעה בעיר על גבם של אזרחים תמימים במצוקה

שיפור נתוני הפשיעה על גבם של אזרחים. תחנת המשטרה בקריית מלאכי ומי שעמד בראשה עד לפני כשלושה חודשים סנ”צ שי מזרחי שוב עלו לכותרות באור שלילי.

בתחקיר ששודר לאחרונה בחדשות כאן 11, נחשף כי משטרת קריית מלאכי זייפה במשך שנים נתונים כדי לשפר את נתוני הפשיעה ואזרחים שהתלוננו על פריצות וגנבות, מצאו את עצמם כחשודים במסירת הודעה כוזבת, ולחלקם אף נפתח תיק פלילי.

 מהתחקיר עולה כי בהנחיית מפקד התחנה המודח, סגן ניצב שי מזרחי, אזרחים שהגישו תלונה על פשע, לא קיבלו אישור מסירת תלונה. לאור כך, אזרחים שרכביהם נגנבו, לא יכולים היו לתבוע את חברת הביטוח וחלק מהאזרחים אף נשלחו לבדיקת פוליגרף לאימות התלונה שלהם.

בתחקיר הובאו עדויות של חוקרים המספרים כיצד הפכו הקורבנות לחשודים באופן שיטתי ועל רגשות האשם בקיום ההנחיות שקיבלו ממפקד התחנה. בנוסף נחשפה הקלטה בה נשמע קצין בכיר בתחנה מקלל חוקר על כך שהחליט לשחרר אדם ממעצר.

גם משפחות בוכריות ניזוקו

ל’מנורה’ נודע כי משפחה אחת לפחות מהקהילה הבוכרית בקריית מלאכי ניזוקה מהשיטה העקומה של השוטרים בתחנה, וגם נגדם נפחתה חקירה פלילית לאחר שדיווחו על גניבת רכבם. “הוכנו בתדהמה כשישב מולנו החוקר ואמר לנו שאנחנו חשודים במתן הודעה כוזבת לאחר שנגנב לנו הרכב”. אמר י’ ראש המשפחה. “לא הבנו איך הבעיה שנקלענו אליה הולכת ומסכת אותנו בפלילים לאחר שניזוקנו מפעילות עבריינית” אמר י’ למנורה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לתחקיר חדשות כאן 11: “לאור חשש לאי סדרים בהתנהלות חלק מבעלי התפקידים בתחנת קריית מלאכי, מונה קצין בודק, ובמקביל הנושא מצוי בבדיקה במחלקה לחקירות שוטרים. בהחלטה ארגונית עוד טרם קבלת המסקנות, מספר מעורבים הועברו מתפקידם עד לקבלת החלטה בעניינם. הנושא עדיין מצוי בבדיקה ומטבע הדברים לא נוכל להתייחס לגופם של דברים”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.