שיתוף פעולה פורה בין הקונגרס לאנשי הקרן הקיימת לישראל הוליד פרוייקטים ויוזמות למען בני העדה הבוכרית בארץ ובעולם

השבוע נפגשו לפגישת עבודה מעשית עו”ד אדי מורדכייב, מנהל תחום קשרי חוץ וקהילה מטעם הקונגרס, גב’ ויקי רווה, מנהלת תכניות חינוכיות לקהילות הדוברות בשפה הרוסית ומר דובי פריצקי, מנהל אירוח קבוצות בישראל.

נציין כי ישנו קשר אמיץ בין הקהילה הבוכרית לקק”ל, עוד מהימים בהם הבוכרים היו תורמים לקופת קק”ל בעודם נמצאים בערי אוזבקיסטן

מחלקת חו”ל של חטיבת החינוך של קק”ל איתם נפגש מורדכייב, פועלת במטרה להעצים את הקשר עם העם היהודי בתפוצות ולחזק את הקשר והחיבור של בני הנוער מהעולם עם מדינת ישראל, ערכיה ונופיה.

“בישראל פועלת המחלקה באמצעות מדריכים שהוכשרו לכך, ובעולם, במגוון ארצות ויבשות, היא פועלת בסיוע שליחי חטיבת החינוך” מספרת גב’ רווה.

“המחלקה שואפת לחזק את הזיקה של דור המנהיגות של המחר עם העם והארץ ולשם כך פועלת לפתח ולקדם תכנים חינוכיים שיעצימו את הקשר המשמעותי הזה – ומקיימת סיורים, אירועים, פעילויות, הדרכות וסדנאות המתאימים לבני נוער ולאנשי חינוך והדרכה מהתפוצות” מספר מר פריצקי.

כידוע, לקונגרס יהודי בוכרה העולמי, ישנן סניפים בכל רחבי העולם, כגון: גרמניה, אוסטריה, אוזבקיסטן, רוסיה, ארה”ב, קנדה, אוסטרליה. לכן חשוב לשמור על הקשר והזיקה של הקהילות היהודיות בני העדה הבוכרית לארץ ישראל. ואת הקשר הזה הקונגרס מנסה לחזק בשיתוף פעולה עם  קק”ל. הפגישה התקיימה ברוח טובה ויצאו ממנה סיכומים רבים לשיתופי פעולה בין הגופים, לרווחתם של בני העדה.

“כולנו תקווה כי נצליח להוביל חינוך ערכי לאהבת הארץ ולהכרתה ולמעורבות חברתית, סביבתית וציונית בחברה ובמדינה, בדגש על מנהיגות והגשמה בכדי להצמיח את דור מנהיגי המחר” מסכם מורדכייב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.