הקהילה היהודית בהנובר גרמניה נמצאת באבל כבד מאז לכתו של הרב המקומי הרב בנימין וולף ז”ל. ראש הקהילה הבוכרית בהנובר, שהיה מיודד עם הרב וולף ז”ל, שהיה עוזר ומסייע לו בכל העניינים הקשורים לקהילה, כתב אמש דברי הספד על הרב.

” האובדן אותו חווה העולם היהודי עם לכתו של הרב וולף שליח חב”ד בהנובר, הוא עצום והרסני. המחלה הקטלנית שמסתובבת בעולם, אינה מבדילה בין טוב לרע ומתפשטת ללא הרף. הרב וולף היה מורדם למשך שבועיים בהם כולנו ללא יוצא מן הכלל התפללנו להחלמתו המהירה.

לצערנו, בשבת קודש התרחשה התפנית העצובה והרב וולף עזב אותנו. הרב וולף, היהודי שבזכות האמונה וההתלהבות שלו, הפיח בקהילה של יהודי הנובר חיים חדשים ומרעננים ועבור רבים מאיתנו הוא שימש סמל ומופת לדוגמה חייה של יהודי ירא שמיים ובעל שיעור קומה. אמנם את החיים הוא עזב, אך מורשתו לעולם תישאר.

הרב וולף ז”ל עם משפחתו בחג חנוכה האחרון

חייו של הרב בנימין וולף התנהלו בין ישראל לגרמניה. הוא נולד וגדל בישראל, אך אבות אבותיו חיו בעיר נירנברג שבגרמניה. לאחר עליית הנאצים לשלטון, עזב הסבא רבא שלו -שנשא את אותו השם, בנימין וולף- א אדמת גרמניה ונמלט להולנד ובהמשך הגיע לישראל. בישראל הוא הקים את משפחת וולף העניפה שכיום עשרות מצאצאיה פרוסים בכל קצוות תבל ומעניקים חיים יהודיים לקהילות נידחות.

בשנת 2005 הגיע הרב וולף להנובר במטרה להקים את מרכז חב”ד בעיר. בחודש מאי הקרוב, אמורים היינו לחגוג יחד 15 שנים לפעילות משפחת וולף בקהילת הנובר, אך הלא יאומן קרה והרב וולף כבר איננו עמנו. הרב וולף השאיר אחריו הרבה יתומים. אשתו וילדיו שאותם כה אהב וכעת נשארו לבדם, כמוהם גם עשרות רבות של בני הקהילה שבנה בהנובר שהיו רגילים לנוכחותו הנעימה סביב השעון. כבר מראשית הגעתו של הרב וולף להנובר, הוא היה ידיד אמת של המרכז היהודי הבוכרי בעיר.

בני הקהילה הבוכרית בהנובר, המומים ואבלים על לכתו של הרב בנימין וולף ז”ל. אנו שולחים את תנחומינו הכנים לאשתו ולילדיו החמודים.”

יוחנן מטייב. הנובר, גרמניה.Leave a Reply

Your email address will not be published.