לאחר הרצח המשולש שהתרחש בעיר בשבוע שעבר, ניידת משטרה שעסקה בפעולות שיטור בשכונת ג’ואריש בעיר ספגה פגיעות ירי. ראש העיר החליט להשבית את הלימודים בשכונה והגביר את האכיפה

ביום ראשון בערב, ירו אלמונים אל עבר ניידת משטרה שעברה בשכונת ג’ואריש ברמלה במסגרת פעילות שיטור וסיור. בירי על ניידת המשטרה לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לניידת. אירוע הירי מגיע בהמשך לאירוע ירי נוסף בו נרצחו שלושה מתושבי העיר תושבי שכונת ג’ואריש .

כשהגענו למקום ראינו את שלושת הפצועים כשהם מחוסרי הכרה עם פציעות בגופם”, סיפר חובש בכיר במד”א איתן שנור שהיה בין ראשוני כוחות ההצלה שהגיעו לזירת הירי. “ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם”.

סגן מפקד תחנת לוד רב פקד ששי שלמה אמר כי סמוך לשעה 13:00 התקבל דיווח על ירי לעבר רכב בצומת לוד מרכז, בתוך הרכב היו שלושת הנוסעים שנהרגו ונקבע מותם. מחקירה ראשונית עולה כי הירי בוצע מרכב חולף, בעת שהשלושה פנו שמאלה מרחוב הציונות אל תוך העיר. ברכבם של השלושה נמצאו חומרי בניין. רפ”ק שלמה הוסיף: “הרקע הוא כנראה פלילי, אנחנו אוספים ממצאים בזירה ונפתחה חקירה”.

היום הודיעה המשטרה כי עצרה שבעה חשודים במעורבות באירוע. הם יובאו במהלך היום לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשל”צ

ראש העיר משבית את הלימודים

בעקבות אירוע הרצח המשולש, והירי היום, החליט ראש העיר רמלה מיכאל וידל להשבית את הלימודים מחר בשכונה. “בעצה אחת עם משרד החינוך ומנהיגי המגזר הערבי ברמלה ולאור האירועים והחשש לחיי התושבים החלטתי לסגור את הלימודים בג’ואריש ליומיים הקרובים”, אמר וידל.

החיסול מהווה המשך לגל רציחות ברמלה, על פי החשד כנקמה על רצח איש העסקים מוחמד מוגרבי, באוגוסט האחרון. בן המשפחה האדין אל-שמאלי הואשם לפני כתשעה חודשים ברצח מוגרבי, ומאז הרוחות בשכונה סוערות. בחודש מרץ האחרון נרצח ביריות מוחמד אל-שמאלי, בן דודו של נהאד, לאחר שאש נפתחה לעבר הרכב שבו נהג בכניסה לנתניה. בשבועות שאחרי רצח מוגרבי נרצחו ביריות עוד שני בני משפחת אל-שמאלי.

Leave a Reply

Your email address will not be published.