תושבי העיר רמלה והסביבה התכנסו במוצאי חג שמחת תורה לאירוע ענק של ‘הקפות שניות’ שמחות במיוחד באירוע שהופק על ידי עיריית רמלה והקונגרס * אורח הכבוד היה נשיא הקונגרס מר לב לבייב שקיבל הרבה אהבה מהנוכחים * שמחה של מצווה דיווח מצולם ומרגש//

‘ואוו, זה היה אירוע ענק והיסטורי, מפגן עצום של אחדות, שמחה וקירוב לבבות’ כתב סגן ראש העיר רמלה מר אברהם דז’ורייב בחשבון הפייסבוק שלו ביום שלישי בבוקר. דז’ורייב, יחד עם קונגרס יהודי בוכרה, היו אלו שעמלו וממנו את הפקתו של אירוע יוצא דופן מסוגו, כזה שמתקיים פעם בכמה שנים.  לאולם הספורט הענק ברמלה, הגיעו למעלה מאלף איש. אנשים, נשים וטף. כדי לחגוג את שמחת התורה ברוב עם ובשמחה שהרקיעה שחקים. משפחות משפחות, ילדים רכים ועד למבוגרים באים בימים, כולם רקדו יחד עם ספרי התורה שהוצבו במרכז האולם.

האירוע התקיים במעמדו המכובד של נשיא הקונגרס מר לב לבייב, שכניסתו לאולם ריגשה את הנוכחים עד דמעות. כאשר נכנס מר לבייב לאולם, לא יכלו המשתתפים להישאר לעמוד על רגליהם. הם קמו והריעו לנשיא הקונגרס במשך דקות אחדות. כאשר קיבל לידיו נשיא הקונגרס את ספר התורה וניגש לעבור בין המשתתפים על מנת שינשקו אותו כמנהג הקדום, הוא זכה לברכות רבות מכל הנוכחים שחזרו על כך שהם שמחים עד מאוד לחזרתו ארצה. לצידו של מר לבייב היה ראש העיר רמלה מר מיכאל וידל, שאירח את האירוע כיד המלך.

השתתפו באירוע: הגאון זבדיה כהן שליט”א אב”ד העדה הבוכרית, הגאון שלמה רבין שליט”א נשיא איגוד הרבנים, הרב יצחק שמלוב שליט”א מזכ”ל האיגוד. רב העיר רמלה הרב יחיאל אבוחצירה, מנכ”ל הקונגרס הרב יהוד בלוי, יו”ר חוג הידידם חכ”ל אמנון כהן. נבחרי הציבור מר רפי יקותיאל, שמואל בן מרדכי, ניסים פנחסוב, זינה יסקוב, איליה יגודייב, עו”ד אדי מרדכייב. האמנים שמעון פולטוב שהנחה את האירוע בטוב טעם, אבי חן בנימין בורייב, בלה פולטוב ובוריס איסטיוב. חלק הארי באירוע היה הופעתו של גדול הזמר הבוכרי מר אברהם טולמסוב שאף חגג באירוע יום הולדת לעוד הרבה שנים יפות וטובות של מוזיקה מעולה.

מר שמואל בן מרדכי, שותפו של דז’ורייב בהנהגת ‘עולמי’ ברמלה אומר ל’מנורה: ” זה היה אירוע ססגוני, מרהיב, יפה ושמח במיוחד. היו שם למעלה מאלף איש עמך ישראל בני העדה שבאו לראות מקרוב את האירוע הזה ואת נשיא הקונגרס שאליו הם התגעגעו במשך שנים. זה היה כל כך בולט, כשהוא הגיע למקום, כולם קמו והריעו במחיאות כפיים. כאשר הוא צעד עם ספר התורה, אנשים רצו לגעת בו ובספר התורה גם יחד. בירכו אותו והביאו לו חיבוק קולקטיבי” אומר שמואל.  באותו יום צוינה יום הולדתו של גדול הזמר הבוכרי מר אברהם טולמסוב. ‘זה היה האירוע המרהיב ביותר שהייתי בו מזה כ-30 שנה שאני מעורב בעשייה ציבורית באירועים כאלו’ מציין שמואל.

‘האירוע שהחל זמן קצר לאחר צאת החג, המשיך עד לחצות הליל עד שאנשי אכיפת החוק הגיעו וביקשו לסיימו, כיוון שהקהל במקום היה מוכן להמשיך את החגיגיות עד לאור הבוקר’ אומר מנחה הערב שמעון פולטוב. אכן, סיפתח שמח וססגוני במיוחד לחורף הקרוב ולעוד הרבה פעילות מבורכת של הקונגרס ועיריית רמלה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.