בפתח דברי בכותבי את הטור הראשון שלי אני שמח על הזדמנות שניתנה לי לכתוב ולהשמיע כאן דעות מהצד השמאלי של המפה הפוליטית כשאני יודע שרבים וטובים מבני הקהילה הבוכרית מחזיקים בהשקפות עולם זהות לשלי

כילד שהתבגר לתוך ערכי תנועת העבודה, אבי בוריס ישראלוב ז”ל היה איש המערך ממחנה שמעון פרס המנוח, ואימי זיוה ישראלוב עלו לישראל בתחילת שנות ה-70 ערב מלחמת יום הכיפורים.

במשך שנים גדלתי על דמויות פולטיות מרתקות אנשים ערכיים בעלי יכולות אישיות מעוררות השראה הנשיא שמעון פרס ז”ל, רה”מ יצחק רבין ז”ל, חברי היקר לי השר עמיר פרץ, חברתי היקרה לי ח”כ לשעבר שלי יחימוביץ והיום כמובן רה”מ החליפי בני גנץ שנכנס בסערה לפוליטיקה הישראלית והצליח לאחר עשור להציב אלטרנטיבה שלטונית לליכוד.

ברוח תקופה זו שאנו ניצבים בפני אתגרים רבים ובעיקר בפני נושא “הסיפוח” שאני לא מסכים עם המילה סיפוח אלא ליתר דיוק החלת הריבונות הישראלית.

דווקא כאיש שמאל ישראלי, אני תומך  בהחלת הריבונות  בגושי ההתיישבות שבהם יש רוב יהודי מוצק שעליהם לא נוותר לעולם אבל מתנגד לסיפוח חד צדדי של שטחי c שלא משרת את ישראל ועלול לדרדר את האזור לטרור ולסכן את הסכם השלום עם ירדן.

 זוהי שעתו היפה של השמאל הציוני, ליטול אחריות לנקוט יוזמה, לא לפחד להוביל ולהנהיג.

כעת, שהמצב הפוליטי מאפשר לשמאל להוביל את הנושא המדיני, כשתכנית טראמפ מונחת על השולחן שבו האמרקאים הכריזו שהם מכירים בריבונות ישראל על גושי ההתיישבות וכן במדינה פלסטינית, אנחנו בשמאל הישראלי, סומכים על ראשי גוש כחול לבן שיובילו את ישראל בדרך נכונה תוך שיתוף פעולה עם מדינות ערב הרוצות בנורמלזציה עם ישראל.

אני קורא לגנץ, אשכנזי ופרץ, תחזירו את התקווה לעם. יש כאן הזדמנות היסטורית לעצב את גבולותיה של ישראל ברוח מורשת רבין. כן כן, תכנית טראמפ זהה לחלוטין לתכנית רה”מ יצחק רבין ז”ל שהיה איש ביטחון מבריק ומדינאי בעל חזון שרצה בטובת ישראל.

הוא זה שיצר בחכמה רבה את חלוקת השטח ביהודה ושומרון ל-A.B.C. נאומו מה-5 באוקטובר 95 כוללים שמירה על ירושלים מאוחדת ובקעת הירדן בשליטת ישראל ואתרים שיש להם משמעות אסטרטגית.

במשך 2 עשורים ויותר ישראל דשדשה בנושא המדיני. רה”מ מכהן 14 שנים שקרא לבטל את הסכמי אוסלו, שנאם נאום בר אילן שפינה יהודים מהבתים ועקר ישובים, שהבטיח לחסל את החמאס. רה”מ שלא היה מסוגל לפנות את חאן אל אחמר, למרות שבג”צ פסק לפנות. לא מסוגל לקבל החלטות הרות גורל כגון החלת ריבונות ולכן רק השמאל יכול.

לא בכדי העם לא הכריע ב-3 מערכות הבחירות האחרונות. בממשלת האחדות הנוכחית יש כ-80 ח”כ ש תומכים בקידומה של תכנית טראמפ שמצד אחד מכיר בריבונות ישראל על חלקים ביהודה ושומרון ומצד שני בעד הקמת מדינת פלסטין ברוב השטחים.

בני גנץ רה”מ החלופי ושר הביטחון, גבי אשכנזי שר החוץ ועמיר פרץ שר הכלכלה, עליכם מוטלת האחריות למנוע סיפוח חד צדדי, אבל גם להחיל ריבונות מפוקחת על גושי ההתיישבות תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים הסכמי השלום מול ירדן והידברות עם הפלסטינים.

סומך עליכם.

 מאת מיקי ישראלוב – ראש מטה מפלגת ‘כחול לבן’ בעיר רמלה

Leave a Reply

Your email address will not be published.