שבת האחרונה הרחשו שני אירועי אלימות על רקע לאומני * התושבים: רמלה היא לא רמאללה

חשש בעיר רמלה. לדברי תושבים, שני אירועים התרחשו בסמיכות אולם הם חיים בפחד. נציין כי המשטרה לא הוציאה שום הודעה בנוגע לאירועים אלו.

תחילה, בשישי בצהריים, רכב של משפחה יהודית נופץ ברמלה. לפי עדי ראייה, בשעות הצהריים שמשת רכבם של משפחה יהודית בשכונת עמישב ברמלה נופצה, זאת כמה שעות אחרי שנזרקו אבנים לעבר בית של משפחה יהודית אחרת בשכונה. “הבן שלי חזר נסער הבייתה, אבא נפצו את האוטו שלנו! יצאתי החוצה וראיתי נערים נמלטים. מיד התקשרתי למשטרה, סיפר תושב העיר בזמן שכוחות המשטרה שהו בזירת האירוע.

בשישי בערב התכנסו תושבים לתפילת שבת בצמוד לבית המשפחה כשלפתע פורעים ערבים תקפו את המתפללים. לדבריהם, הפורעים תקפו באלימות קשה שכללה אגרופים, הכה באלות והשלכת סלעים, חפצים וכיסאות לעבר היהודים. התושבים הזעיקו את המשטרה, הניסו את הנשים והילדים לבית סמוך וניסו להגן על עצמם עד להגעת הכוחות.

כוחות משטרה ויס”מ הגיעו לזירת האירוע ועצרו שלושה מיעוטי יכולת. תושב עמישב: “למרות ניסיון הלינץ החמור ועל אף התחייבות השוטרים במקום וככל שידוע, שוחררו הפורעים האלימים לאחר שעות בודדות בתחנה. אירוע חמור זה מצטרף לשני אירועי ידוי אבנים שהתרחשו בשכונה בשישי בהם שמשת רכבם של משפחה יהודית נופצה ונזרקו אבנים לעבר בית של משפחה יהודית נוספת. פשוט טירוף מוחלט מה שהתחולל כאן בכניסת השבת. פורעים ערבים משתוללים ותוקפים מכל הבא ליד. בנס נמנע כאן אסון ודם. אנחנו עסוקים בהרגעת הילדים הקטנים שראו את ניסיון הלינץ הזה במרכז מדינת ישראל”.

ממנהלת עמישב נמסר בתגובה: “רמלה זה לא רמאללה. אנחנו דורשים ביטחון ושקט עבור ילדינו! ניפוץ שמשה בשישי וכמעט לינץ’ בשבת הוא מציאות בלתי נתפסת. חמור מאוד שהפורעים משוחררים אחרי שעות בודדות בלא כלום. אנחנו פונים לממשלה הבאה בדרישה אם מדינת חפצת חיים אנו עלינו לפעול ביד קשה כלפי הפורעים. העמדה לדין עם כתבי אישום חמורים והפסקת ההכלה של כל אירועי האלימות. רק בדרך זו יושב השקט לשכונה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.