הגב’ פירוזה מחמדובה, השגרירה של אוזבקיסטאן בישראל, עוקבת מקרוב אחר מצב התחלואה בישראל והכריזה כי לא יהיה צורך בבידוד לתייר הישראלי, ברגע שישראל תהפוך למדינה ירוקה: “אוזבקיסטן לא נמצאת תחת סגר ויש הקפדה על שמירה על ההנחיות

מאת: אליעזר גליבוב

ירידת התחלואה בישראל בעקבות הסגר בשבועות האחרונים, תגרום בקרוב למדינות נוספות להכריז על קבלת תיירים ישראלים ללא צורך בבידוד וזאת בתנאי שישראל תהפוך למדינה ירוקה.

אחת המדינות שתשמחנה לראות את התייר הישראלי חוזר לגבול היא אוזבקיסטן. הגב’ פירוזה מחמדובה, שגרירת אוזבקיסטאן בישראל שנכנסה לתפקיד לפני כארבעה חודשים, ציינה השבוע את הרצון של ארצה לראות שוב תיירים ישראלים שיגיעו למדינה, לטעום את האוכל המצוין ולהתרשם מהאתרים ההיסטוריים שלה: “נכון לעכשיו מי שמגיע מישראל יכול להיכנס לאוזבקיסטן שנמצאת במצב טוב מבחינת התחלואה, אך מחוייב להיכנס לבידוד. אם ישראל תהפוך למדינה ירוקה ישראלים יוכלו להיכנס לאוזבקיסטן ללא צורך בבידוד ואנחנו כל כך מחכים לרגע הזה, אנחנו מאוד רוצים לראות תיירים ישראלים שמגיעים אלינו”, אמרה מחמדובה.

חברת התעופה ‘אוזבקיסטן איירווייז’ הייתה פעילה בנתב”ג עד לפני מגפת הקורונה, שקטעה שיא של כל הזמנים בתיירות ישראלית באוזבקיסטן. אלפי ישראלים הגיעו לטייל בשנתיים האחרונות בערים ההיסטוריות של המדינה, מאז כניסתו של הנשיא שבקט מרזיוב לתפקיד הנשיאות וביטול הוויזות לישראלים.

בנוסף, ישראלים רבים טסו עם חברת התעופה האוזבקית בעיקר למזרח עם טיסות קונקשן, תעריפים אטרקטיביים ונתיבים נוחים למזרח. השגרירה האוזבקית התייחסה על הסבירות שהחברה תחזור בקרוב לישראל “אנחנו מחכים לראות מה יהיה מצב התחלואה בישראל ובהתאם לרשויות בארץ נשמח שתחזור הפעילות בקו בין ישראל לאוזבקיסטן. יש למדינה שלנו כל כך הרבה להציע, מרחבים, טבע, מסורת עתיקה, אנשים טובים ואוכל משובח. רמת המחייה באוזביקסטן זולה מאוד ביחס לישראל וזמן הטיסה למדינה קצר מאוד”.

אזרחי אוזבקיסטאן שומרים את הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות המקומי, שמאפשרים לנהל את החיים במדינה כמעט כרגיל “המסעדות במדינה פתוחות וכך גם לא מעט פעילויות אחרות. בקרוב אנחנו מקימים אירוע בינלאומי באוזבקיסטן שיכלול ריצת חצי מרתון ויאפשר ריצה וירטואלית מכל מקום בעולם. ניתן יהיה להשתתף במירוץ באמצעות אפליקציית הריצה starva ובמסגרת האירוע יאספו כספים לצורך שילוב של ילדים עם אוטיזם בחברה המורכבת בתקופת הקורונה. אוזבקיסטן לא נמצאת תחת סגר ויש הקפדה על שמירה על ההנחיות”, סיכמה השגרירה.

לפי משרד הבריאות הישראלי, אוזבקיסטן נחשבת למדינה אדומה וזאת למרות שבפועל כיום ישנם רק כאלפיים חולים פעילים במדינה. מתחילת פרוץ המגפה נמצאו במדינה כ-62 אלף חולים וכ-516 אזרחים נפטרו מהנגיף.

Leave a Reply

Your email address will not be published.