שגרירת ישראל באוזבקיסטן פותחת את שנת 2022 בחיזוק הקשרים בין המדינות ובחיזוק הקהילה היהודית #

קיבלנו את השנה האזרחית בכוחות מחודשים ועם שפע פעילויות חדשות לחיזוק והעמקת הקשרים בין ישראל לבין אוזבקיסטן. שמחתי לפגוש את Anvar Sayfutdinov ראש עיריית יקאסראיי, הרובע בו מצויה השגרירות. זה היה מעניין מאוד לשמוע כיצד הרובע מתנהל ולתכנן יחד שת”פ לציון 30 שנה ליחסים הדיפלומטים בין המדינות.

ילדי הקהילה היהודית חגגו במסיבת ט”ו בשבט בסיוע הסוכנות ולכבוד האירוע שלחנו להם עוגיות מעוטרות בפרחים, עלים ועצים. אני שמחה תמיד לראות כיצד החגים שלנו נחגגים כאן ואת החיבור החשוב לישראל ולמורשת המשותפת.

באוזבקיסטן יש הערכה רבה מאוד לרפואה בישראל. בפגישתי עם שר הבריאות מוסאייב גיבשנו רשימת נושאים בהם ישראל יכולה לסייע ולהשפיע, כגון הכשרות לרופאים. עוד בפגישה העברתי לשר חבילת גדולה של סיוע הומניטרי הכוללת ציוד רפואי וציוד הגנה מפני קורונה לצוותים רפואיים.

לכבוד 30 שנה ליחסים הדיפלומטים, יזמנו פרויקט משותף בין הגנים בוטניים בירושלים ובטשקנט. במהלך השנה נחליף זרעים ונשתול צמחים ממרכז אסיה בירושלים, וצמחים ארץ ישראלים כאן באוזבקיסטן. הפרויקט סוכם במסגרת מפגש באקדמיה לבוטניקה ומדעים בטשקנט.

את יום השואה הבינ”ל המתקיים ב- 27/1 חשוב לנו מאוד לציין גם באוזבקיסטן. השנה נטלנו חלק בקמפיין עולמי של הקונגרס היהודי העולמי, במסגרתו הקרנו על גדר הנציגות את הכיתוב #We Remember, כדי להגביר את המודעות לנושא זיכרון השואה. בנוסף, פרסמתי בעיתונות המקומית מאמר על הכחשת שואה ומאבק באנטישמיות. יחד עם ארקדי ישכרוב, ראש הקהילה, הדלקנו נר זיכרון לזכר הנספים בשואה. אני מקווה שנצליח השנה להציג כאן תכניות חינוכיות בנושא השואה במערכת החינוך כדי להגדיל את הידע בנושא שואה ואנטישמיות בקרב הדור הצעיר כאן.

אני מאחלת לכולם חורף נעים ומרענן, וכמובן הרבה בריאות!

זהבית בן הלל

Leave a Reply

Your email address will not be published.