יוצאי העיר שחריסבז התכנסו השבוע בבית הקונגרס בתל אביב לחגיגה של ערב זכרונות שירה ופולקלור מקומי

צילום: פוטו נסים

ערב מושקע ומיוחד של תרבות, שירה ופולקלור המוקדש כולו לבני העיר שחריסבז, נערך באולם האירועים בבית הקונגרס בתל אביב ביום ראשון השבוע. את הערב המיוחד כיבדו בנוכחותם כוכבי הסצינה השחריסבזית בישראל כמו דני בבייב, אהרון פינחסוב ובנו רועי פנחסוב ולהקתו. את הערב הנחה ביד רמה אוריאל טולמסוב, שנע בדיבורו הקולח בין שלוש שפות שונות. יו"ר אגודת הידידים של הקונגרס מר אמנון כהן, הזכיר בנאומו את ההשקעה המיוחדת של הקוגרס בשימור התרבות והמומרשת של העיר שחריסבז ובניה היושבים בישראל.

בין אורחי הכבוד של הערב היו, נציגי מכון 'יד בן צבי' לחקר יהדות המזרח. נציגי המכון ד"ר זאב לוין וד"ר חן ברעם שיתפו את הקהל במידע מרתק על קהילת יהודי שחריסבז שחיו בה לאורך תקופה ארוכה.

הגב שושנה שמחיוב, שארגנה את הערב המושקע מוסרת לעיתון 'מנורה': "זה היה ערב נפלא ויוצא דופן, האמנים שהבאנו דיברו בשפה שהקהל מכיר והביאו להם את המוזיקה והקולות שהם מכירים מהבית. אני אסירת תודה למדענים ממכון בן צבי ששיתפו אותנו במידע על העיר אליו נחשפנו בפעם הראשונה. הקהל יצא בתחושה טובה מאוד ועם טעם של עוד. ממחיאות הכפיים הארוכות ששמענו במהלך הערב הן העדות הטובה ביותר לכך".

ואכן, לא היה ניתן לפספס את השמחה הגדולה ששרת  על פני האורחים בני שחריסבז בקטעים המוזיקליים של הערב. אנשים שאינם בשנות העשרים לחייהם, קמו ממקומם ושמחו יחד עם חבריהם בשמחתה של העיר שחריסבז.

Leave a Reply

Your email address will not be published.