תלמידי הכולל בעיר נתניה חגגו את ראש חודש סביב שולחנות ערוכים ובשמחה של תורה

לפני מספר שבועות, יצא הקוגרס בפרסום לכל גבאי ורבני הקהילות על פתיחתם של סניפי כולל ללימוד תורה בערים השונות. ההיענות למיזם היתה גדולה מאוד ובמקומות רבים בישראל החלו בני העדה להצטרף למיזם. ביום ראשון השבוע חגגו משתתפי הכולל בעיר נתניה, את ראש החודש ואת חג החנכוה בסימן שמחה של תורה. שוחחנו עם הרב אהרון מושיוב, ראש הכולל בעיר נתניה:

“המיזם התחיל לפני כשלושה חודשים בעקבות הפרסום במנורה התאספנו כל הגבאים של בתי הכנסת בנתניה על מנת להחליט איך אנחנו מנהלים את הפרוייקט. כל גבאי פרסם את הפעילות בבית הכנסת שלו והוחלט לקיים את הפעילות בבית הכנסת לעולי בוכרה בשכונה דורה בנתניה  בנדיבותו של בוריס מושיוב הגבאי שנתן את המקום בנדיבות וחפץ לב. מספר המשתתפים נע בין  10-15 איש והלימודים מתקיימים חמישה ימים בשבוע. הלימוד מתמקד בפרשת שבוע הלכה, השקפה ומוסר.  שיעור אחד מתקיים בשעות הבוקר עם הרב אהרון מושיוב ובערב עם הרב אמנון דוסטוב. מי שמתכלל את הארגון והיוזם הוא הרב מאיר חי נתנוב”.

“לכבוד ראש חודש וחג החנוכה, קיימנו מסיבת חג וראש חודש עם משתתפי השיעור בהשתתפותו המכובדת של סמנכ”ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב. בסעודה הגישו לקהל הלומדים את המאכלים הבוכריים האותנטיים שכולם אוהבים. אנו מודים לקונגרס יהודי בוכרה ולמנכ”ל המסור הרב יהודה בלוי על שיתוף הפעולה ומימון המיזם החשוב הזה להגדלת התורה בעדה הבוכרית”. מסיים הרב מושיוב

Leave a Reply

Your email address will not be published.