קהילת הבוכרים בקווינס חגגו את חג הסוכות ושמחת תורה ברוב שמחה פאר והדר

אולם האירועים המפואר של המרכז הבוכרי בניו יורק קיבל לתוכו מאות אנשים לחגיגת הקפות שניות כמיטב המסורת. ניתן היה לראות ביטוי משמעותי מאוד לכך שהקהילה הבוכרית בניו יורק גדלה והתרחבה רבות מאז ימי הגירת יהודי בוכרה למקום. בין האורחים בקהל ניתן היה לראות צעירים כותיקים, גדולים כקטנים. כל זה בהנהגתם של הרב הראשי ליהודי בוכרה בארה”ב וקנדה הגאון ברוך בביוב שליט”א, הרב זלמן זבולונוב, הרב אשר ועקנין והרב איציק וולוביק. הפועלים ללא לאות, יום יום, שעה שעה למען המטרה החשובה של פיתוח ושגשוג בני העדה בארה”ב. חגיגה זו היוותה את אקורד הסיום המנצח על פעילות חגים עמוסה לעייפה של המרכז הבוכרי בקווינס. לכל אורך הערב ניגן בחגיגה הרכב ‘מזל טוב’ בניצוחו של אלברט נרקלוב והסולן רושל רבינוב.

החזנים הבוכרים הפנומנליים אוכיל איברגימוב ואבו כהן, הנעימו את ימי החג ואת החגיגה הזאת בקולם הערב והמפואר. במהלך שני ימי שמחת תורה הגיעו אלפי אנשים למרכז הבוכרי בקווינס, גברים נשים וילדים על מנת להשתתף בחגיגות השמחות לכבודה של תורה. לאחר התפילות ולקראת חגיגת ההקפות עם ספרי התורה, התקיימו סעודות מפוארות ומכובדות בהשתתפות כל חברי הקהילה, ובני משפחותיהם.

לאחר הופעת ההרכב התקיים האירוע המרכזי של החג – נערכו שבע הקפות עם ספרי תורה. על פי מנהגי יהודי בוכרה, בשמחת תורה מוצעים למכירה פריטים רבים: צעיפים הקשורים לתורה הקדושה, כריות לברית מילה, ציורים שנתרמו על ידי אמנים, ברכות קודש המוטבעות על לוחות וכו’. ה”מוכר” שהוביל בצורה מופתית את טקס המכירה הזה היה הרב ברוך בבאייב.

בני הקהילה יודעים לספר בהתרגשות כי לפני מספר שנים קנה הרב וולוביק כרית ברית לאשתו, בשמחת החג. באותה עת היו למשפחת וולוביק רק בנות במשפחה. לאחר שנה בדיוק החלום התגשם: האישה ילדה בן.

הרב ברוך בביוב נשא נאום ברכה: “חג שמח לכל חברי הקהילה שלנו ולכל העם היהודי בכל העולם. משה רבנו בירך את העם היהודי. אם אנחנו חיים, זה רק בזכות התורה שלנו, המסורות שלנו, שמאחדות אותנו למשפחה אחת. תודה לכל אלה שהשקיעו עבודה רבה כדי לקיים את החגיגות הללו ברמה הראויה. תודה לצוות המרכז. כל הכבוד לאנסמבל שלנו”. את נאומו סיים בהעברת ברכות בשם נשיא המרכז ליאון נקטלוב.

החגיגות השמחות הסתיימו בשעות הקטנות של הלילה. כל המשתתפים יצאו בהרגשת תודה עמוקה למארגני חג שכזה מלא ברוחניות גבוהה. כל אחד מהמשתתפים נגע בספרי הקודש, ביקש מהקב”ה שלום עלי אדמות ובפרט בארץ ישראל אושר ובריאות למשפחותינו.

Leave a Reply

Your email address will not be published.