השחקנית נינה בקייב נפרדת מהדמות שלה בסדרה האהובה שנות ה-80.

בשבוע שעבר שודר פרק דרמטי בסדרה המצליחה ‘שנות ה-80’. אחת מדמויות המפתח של הסדרה ‘סבתא מיזולדה’ נפטרה, ונערכה לה הלוויה דרמטית ועצובה במיוחד על ידי כל השחקנים והניצבים בהפקה של הסדרה. את הדמות של סבתא מיזולדה משחקת לא אחרת מאשר השחקנית והאמנית נינה בקייב. נינה חגגה לא מזמן יום הולדת 90 וכפי שזה נראה אין לה תוכניות לצאת לפנסיה. לכבוד הפרידה מהדמות שלה בסדרה, ישבנו איתה לראיון מסכם על חייה ועל תפקידה בסדרה.

איך הגעת לשחק בסדרה האהובה והפופולארית כל כך?

‘ אני שחקנית בנשמה  וככה אני רואה את עצמי. מגיל קטן הופעתי במיטב הבמות בעיר בוכרה. לאחר מכן עברתי לגור בדושנבה עם בעלי וגם שמה הייתה לי להקה גדולה. כאשר עליתי לארץ התחלתי לעבוד עם האמן בוריס נמטייב. עם פטירתו של נמטייב, התחלתי לעבוד עם האמן והיוצר שמעון פולטוב ולמרות גילי המופלג הוא לא מוותר עלי ונותן לי עוד ועוד הצגות. אני מאוד אוהבת לשמח את הקהל זה עושה לי טוב ונותן לי תחושה של חיים”

“הפנייה אלי מצד שנות ה-80 הגיעה דרך התיאטרון של שמעון פולטוב. פנתה אלי ויקטוריה דוידוב, שהיא אשתו של השחקן המוכשר חי דוידוב, ואמרה לי שמחפשים דמות של סבתא בסדרה של ‘שנות ה-80’. אני הסכמתי מיד ובלי שהפסקתי לחשוב יותר מידי כבר הייתי על מונית בדרך לאודישנים כדי להצטרף לקאסט המדהים של הסדרה. מאז ועד היום, הפכתי מאישה יחסית אנונימית, לדמות פופולארית בחברה הישראלית. התפקיד ששיחקתי היה התפקיד של סבתא מיזולדה. הרבה פעמים במהלך הסדרה התמקדו דווקא בדמות שלי וזה מאוד החמיא לי”.

אבל היו גם קשיים במהלך הצילומים “למרות שנראה שאני חלק אינטגרלי מהקאסט, בניגוד לכל השחקנים אני לא דוברת את השפה העברית והיה לי קצת קשה להבין את כל מה שנעשה על סט הצילומים. אבל גם על הקושי הזה התגברתי כי היו כמובן עוד שחקנים בוכרים על הסט כמו חי דוידוב, והם עזרו לי להתמודד עם הפער הזה בשפה”.

יש מסר מיוחד שהתחברת אליו מהסדרה ?

“הסדרה בעצם מתמקדת בחוויה של שנות השמונים בארץ ישראל בשכונה בפריפריה כלשהיא בישראל, שמאגדת בתוכה עולים חדשים ממסר מדינות. הסדרה באה להראות את קשיי הקליטה, את הרגעים היפים  והפחות יפים של החוויה הזאת”

איך היה לך לצפות בפרק של הלוויה שלך?

“הצפייה בפרק של הלוויה שלי הייתה לי לא פשוטה כי אהבתי מאוד את התפקיד שלי ורציתי להמשיך לשחק שם. כאב לי לראות איך שכולם בוכים עלי ושיש את התמונה שלי בגדול באמצע הסלון. אני בעצמי אישה מבוגרת והחודש גם חגגתי יום הולדת 90 בלי עין הרע. היו גם אנשים שראו את הפרק הזה בטלוויזיה ונבהלו והתקשרו לשאול אם הכל בסדר איתי ואם אני עדיין חיה, זה היה משעשע”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.