תהלוכות ל”ג בעומר המסורתיות חוזרים בשנה זו לחוצות הערים וכל הילדי מוזמנים להשתתף ולהרוויח תוכן יהודי ופרסים שווים

בעיצומם של ימי ספירת העומר בהם נוהגים מנהגי אבלות שונים, חוגגים בתפוצות ישראל את ל”ג בעומר – יום שמח וחגיגי. את ל”ג בעומר (החל כל שנה בתאריך י”ח באייר) מציינים בין היתר בהדלקת מדורות, במשחקי חץ וקשת ובעליה לקברו של רבי שמעון בר יוחאי שבמירון. בערים רבות בארץ ובעולם עורכים ‘תהלוכות אחדות’, אירועים בהם ילדים מכל החוגים צועדים יחדיו, משננים פסוקים ומאזינים לסיפורים מן התורה.

אירועי ל”ג בעומר

שני אירועים משמעותיים אירעו בל”ג בעומר:

מגפה קטלנית השתוללה בין תלמידי רבי עקיבא וקטלה 24,000 תלמידים כעונש על חוסר כבוד הדדי ראוי בין התלמידים. המגפה פרצה בימים שלאחרי חג הפסח ונמשכה עד לל”ג בעומר. כאשר בל”ג בעומר פסקו תלמידי רבי עקיבא מלמות היה זה אירוע שמח. ביום זה גם הסתלק רבי שמעון בר יוחאי, צדיק מתקופת התנאים שחיבר תא ספר הזוהר. ביום פטירתו, גילה רבי שמעון לתלמידיו סודות תורה גדולים וציווה עליהם לציין בכל שנה את יום פטירתו כיום שמחה והילולא.

ביום זה, הנהיג הרבי מליובאוויטש לקיים ‘תהלוכות’ של ילדים תחת הסיסמא ‘יחד כל ילדי ישראל’ על מנת לאחד את כל הילדים מכל גווני הקשת היהודית ולהעביר מסר של חינוך על טהרת הקודש ובדרך ישראל סבא. בניגוד לשנה שעברה, בה התהלוכות השונות התקיימו אונליין ולא בחוצות הערים כנהוג בכל שנה, בשנה זו יקיימו חלק מקהילות עולי בוכרה בישראל תהלוכות בחוצות העיר הכוללות אטרקציות ופרסים רבים לילדים שישתתפו בהן.

‘קונגרס יהודי בוכרה’ השקיע בשנה זו מאמצים רבים על מנת לאפשר חווית הנאה מקסימלית  משולבת עם מסרים מן המקורות לילדים המשתתפים בתוכניות בערים השונות. אז בשנה זו, אל תישארו בבית, עקבו אחרי הפרסומים וצאו עם ילדיכם לחגוג את היום הגדול הזה יחד עם כל ילדי ישראל.

Leave a Reply

Your email address will not be published.