חבידי חב”ד שיצאו להניח תפילין לתושבי תל אביב, הותקפו באכזריות על ידי עוברי אורח * המשטרה מחפשת את התוקף ופעילי חב”ד מבטיחים ‘לא נעצור’ * הרב חנניה לוייב מקריית שלום מצהיר ‘נמשיך לעסוק בהפצת אור’.

לוי בלוי, חסיד חב”ד, הותקף ביום שישי האחרון ברחוב אלנבי בתל אביב בעת שצעד להניח תפילין לאנשים שרגילים לראות אותו מידי שבוע, והותקף על ידי גבר אנטישמי שדחף אותו בעוצמה ללא סיבה. הוא סיפר את אשר אירע. “הלכנו להניח תפילין “במבצעים” במסלול קבוע, יש לנו מסלול של מקורבים קבועים שאנחנו מניחים להם תפילין, והבחור הזה הגיע פתאום והעיף אותי לרצפה וצעק משהו לא ברור ונעלם”. הוא סיפר על הרגעים הראשונים, “נבהלתי והיינו בהלם מוחלט, אחרי דקה או שניים התאוששנו והתחלנו לרוץ אחריו, אבל הוא כבר נעלם”.

לוי סיפר כי הוגשה תלונה במשטרה. “הגשנו תלונה במשטרת ראשון לציון שהעבירו את התלונה למשטרת תל אביב”. הוא העביר מסר לכל שלוחי חב”ד “והתמימים” שיוצאים להניח תפילין לאנשים, “אני קורא לכל חסידי חב”ד להתחזק ולצאת להניח תפילין בכל יום שישי למרות הדברים האלה, לא משנה מה שקרה”.

אתמול סיפר לוי על הרגע בו הותקף “אני צועד שם מידי שבוע עם חברים להניח תפילין לאנשים, יש לנו מקומות קבועים, יש כאן בעלי חנויות שמכירים אותנו, ופתאום אני מוצא את עצמי על הרצפה עם כאבים, בהיתי באיש איזה כמה שניות ואז הוא נעלם, אחרי שתי דקות קמתי עם כאבים, אבל החלטתי שחייבים להגיש תלונה, אחרת הוא יראה שאפשר לתקוף חופשי חרדים, אני מקווה שהמשטרה תטפל בזה”. הוא סיפר כי הוא לא מפחד מכלום, והוא ימשיך להגיע עם חבריו גם ביום שישי הקרוב להניח תפילין לאנשים, “אנחנו בחב”ד אוהבים את כולם, ונמשיך להגיע לתל אביב להניח תפילין, אבל אנחנו חושבים שהתקיפה הגיעה בגלל כל ההסתה שיש נגדנו, אנחנו לא בטוחים, אבל אנחנו משערים שהותקפתי בגלל מה שהולך במדינה לפני הבחירות”.

לא נעצור

הרב חנניה לוייב, שליח חב”ד בשכונת קריית שלום בתל אביב עוסק גם הוא, יום יום, בפעילות ציבורית בעיר תל אביב. בין היתר הוא גם מניח תפילין לעוברים ושבים או לאנשים קבועים המבקשים ממנו להגיע לבית העסק או הבית, כדי לזכות אותם במצווה. שאלנו אותו האם הוא נתקל אי פעם בגילויי אלימות שכזו ברחובות תל אביב “אצלינו בשכונה לא, בסוף יש כאן אנשים שרובם קשורים למסורת, אבל במקומות שונים בעיר יש לעיתים הערות שאני יכול לשמוע מאנשים. קורה שלפעמים אני מציע לאנשים תפילין והם מחזירים לי בהערה לא נעימה. אבל בשכונה שלנו זה פחות נפוץ”. אומר הרב לוייב. למרות האירוע המצער, שלוחי חב”ד בעיר תל אביב לא מתכוונים להיערך מחדש ולהתחשב באלימות. “אנחנו חדורי מטרה, תמיד יש לנגד עינינו את האמירה של הרבי מליובאוויטש שאת החושך מגרשים באור. אנחנו השלוחים שלו ואנחנו נמשיך ונעסוק בהפצת אור היהדות בכל מקום בו הדבר נדרש” ומר הרב לוייב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.