הוא שלח בדואר צ’ק על סכום כסף גדול כתרומה לפעילות החינוכית ברוסיה. הוא ציין במכתבו כי הוא מתרגש עד היום להיזכר בתקופה היפה מאותו מחנה קיץ”

קוראיי היקרים והנאמנים. אתם כבר מכירים את ה”שיגעון” שלי בנושא חינוך יהודי. אני נוהג לכתוב ולדבר הרבה על חשיבות ההשקעה בחינוך לדור העתיד, ועל כך שההשקעה הזו חוזרת אלינו, לעם היהודי, פי כמה וכמה.

אני רוצה לחלוק אתכם סיפור קטן שממחיש את העניין. זה זיכרון שמלווה אותי ותמיד מסמל בשבילי את הפירות של ההשקעה בחינוך.

אתם וודאי יודעים שבחבר העמים אנחנו עובדים כבר קרוב ל-30 שנה בחינוך יהודי. בתי ספר, גני ילדים, סמינרים ומרכזים שונים לחינוך יהודי הוקמו תחת רשת “אור אבנר'”. לאורך השנים התחנכו רבבות ילדים יהודים במוסדות אלו.

לפני בערך 25 שנה היה באחד ממחנות הקיץ שלנו ברוסיה ילד יהודי, אחד מתוך אותם אלפי ילדים שקיבלו חינוך יהודי. עברו שנים ואותו ילד גדל והפך להיות איש עסקים מצליח ואמיד.

יום אחד מתקבל במשרדי “אור אבנר” מכתב מאותו ילד שגדל והפך להיות איש עסקים, הוא שלח בדואר צ’ק על סכום כסף גדול כתרומה לפעילות החינוכית ברוסיה. הוא ציין במכתבו כי הוא מתרגש עד היום להיזכר בתקופה היפה מאותו מחנה קיץ. הוא הוסיף שהחינוך היהודי שהוא ספג שם, עוזר לו להיות יהודי טוב יותר ולא להתנתק מהמקורות.

הנה לכם דוגמה נפלאה להשקעה שחוזרת בכפליים.

*

למה אני מספר לכם את זה? לא לכל אחד יש את היכולת לפתוח מוסד ולהקים מחנה קיץ ולחנך בו אלפי ילדים. אבל לכל אחד ואחת מאיתנו יש בהחלט אפשרות לפעול טוב ולהשפיע על החינוך היהודי לדורות הבאים.

קודם כל זה מתחיל מהחינוך העצמי שלנו. זה ממשיך בחינוך של המשפחה הקרובה אלינו, והלאה למעגלים קרובים ורחוקים יותר.

אנחנו נמצאים בימי ספירת העומר, בהם אנו מתקנים בכל יום מידה אחרת בתוך הנפש שלנו. המסר מספירת העומר הוא פשוט:  לא לבזבז זמן! כל יום הוא חשוב, וכל יום שעובר לא חוזר. בספירת העומר אנחנו לומדים איך להשקיע בחינוך, חינוך למידות טובות ולהתקדמות בעשיית טוב.

בכל יום מתקנים מידה אחרת, אבל בסוף מגיעה התמורה, ומקבלים את התורה בחג השבועות.

תמיד תדעו, אחרי כל השקעה יש תוצאות. וכמו שאמרו חכמינו: יגעת ומצאת – תאמין.

Leave a Reply

Your email address will not be published.