“המספרים פשוט מרגשים: 1,283 משפחות הוקמו על ידי משרד השידוכים “בלב אחד”. רק בשנה האחרונה נישאו 27 זוגות. אני משער שאלפי ילדים באו עד עתה לעולם בזכות המפעל הקדוש הזה”.

​ל”ג בעומר חלף ועבר, והעם היהודי נכנס למה שנקרא “עונת החתונות”.

זו הזדמנות מיוחדת עבורי לנצל את הטור השבועי כדי להקדיש אותו לאחד המפעלים הקדושים של הקונגרס, מרכז השידוכים “בלב אחד”, שהוקם ביוזמת רעייתי אולגה, המתמסרת להצלחתו מהיום הראשון, במרץ ובאכפתיות.

השבוע ביקשתי מהנהלת הקונגרס לקבל נתונים: כמה זוגות התחתנו עד היום והקימו בית בישראל באמצעות מרכז השידוכים של הקונגרס.

המספרים פשוט מרגשים: 1,283 משפחות הוקמו על ידי משרד השידוכים “בלב אחד”. רק בשנה האחרונה נישאו 27 זוגות. אני משער שאלפי ילדים באו עד עתה לעולם בזכות המפעל הקדוש הזה.

אם נאמר “כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא”, מה נאמר על מי שלא רק הציל, אלא פשוט הביא לעולם נפש מישראל? ולא רק נפש אחת, אלא אלפי נשמות טהורות לעם היהודי. זו זכות שאי אפשר לתאר.

*

זו הזדמנות גם לומר תודה ולהעריך את כל הצוות המסור של משרד השידוכים שעושות מעל ומעבר, מתוך אכפתיות ומסירות רבה, על כל שידוך ושידוך.

העבודה לא תמיד מתגמלת. ליתר דיוק, העבודה קשה ולרוב לא מוערכת. הרי על כל שידוך שיוצא לפועל, יש כמה וכמה שלא נסגרים. המון אנרגיות מושקעות בכל אחד ואחת, אבל על פי רוב מי שעוסק בשידוכים יודע שהרוב המכריע של הפגישות לא מסתיימות בחתונה. זה רק הופך את העבודה לקשה ומפרכת יותר.

בדיוק על מקרים כאלו נאמר “העוסקים בצרכי ציבור באמונה, הקב”ה ישלם שכרם”. רק הקב”ה יודע כמה אתן משקיעות כדי שעוד זוג יבוא בברית הנישואין. רק הקב”ה יודע כמה עגמת נפש יש לכן כשבני הזוג שנפגשו לא ממשיכים יחד. מי אומר לכן אז תודה על המאמצים שהשקעתן?… אני עוד לא מכיר מישהו ששלח זר פרחים לשדכנית אחרי שפגישה לא הצליחה להתקדם הלאה.

אפשר לשאוב עידוד מכך שהקב”ה, בורא העולם, הוא עצמו שותף אתכן בעבודה. כך נאמר הרי, שמאז שהקב”ה ברא את העולם הוא יושב ומזווג זיווגים. הקב”ה בעצם היה השדכן הראשון: אחרי שה’ ברא את האדם הוא החליט “לא טוב היות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו”. הוא ברא את האשה ולמעשה ברא לאדם את השידוך שלו.

*

ולרעייתי היקרה אולגה אומר: אני מודה לה’ עליך.

אני רואה במו עיני את המסירות של אולגה על כל שידוך. את הטלפונים, הטרחה, ההשקעה. לא פעם כשאני נוסע יחד איתה ברכב, אני רואה את הטלפון שלה שלא מפסיק לצלצל. היא הרבה יותר עסוקה ממני. מתדרכת את בני הזוג לקראת הפגישה ומתעניינת אחרי הפגישה. נותנת טיפים, עצות, אוזן קשבת וכתף להישען. רק עם מסירות כזו, רק עם התמדה כזו, אפשר להגיע לכאלו הישגים.

יהי חלקי עמכן נשים יקרות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.