הצלחה וגאווה גדולה לעיר רמלה: 20 תלמידים מבתי הספר בעיר קיבלו בשבוע שעבר תעודת הצטיינות ייחודית לשנה”ל תשע”ט ממנכ”ל משרד החינוך, וזאת בגין הצטיינות יתרה בלימודיהם. התלמידים הפגינו הצטיינות יתרה בהישגיהם הלימודיים ובבחינות הבגרות וכיום הם ממשיכים במסלולי הלימוד באקדמיה או בשירות משמעותי בצה”ל, עתודה ובשירות הלאומי!

תעודת ההצטיינות ניתנה לתלמידים שסיימו את מבחני הבגרות שלהם באופן מלא ובממוצע מצטבר של מעל 90 נק’, לצד תנאים נוספים, בהם אנגלית ברמת 5 יח”ל, מתמטיקה ברמה של 4 או 5 יח”ל, וכן השתתפות פעילה ומצטיינת בתכנית להתפתחות אישית ובמעורבות חברתית וקהילתית למען הציבור.

את התעודה הסופר יוקרתית העניק ראש העיר, מיכאל וידל בנוכחות סגן ראש העיר, חברי מועצה, מנהלת אגף החינוך מנהלת מחלקת בתי ספר, המנהלים והמשפחות הגאות!

בדבריו ציין ראש העיר: “אני מלא בגאווה על התלמידים, הם בונים את העתיד שלהם ולאן שיפנו במסלול חייהם, ההצטיינות תהיה חלק מהם. אני גאה במורים ובמערכת החינוך העירונית שמאמינה בתלמידי העיר. הם עושים זאת לא רק עם המצוינים אלא גם עם הבינונים והחלשים ומקדמים אותם למצוינות”

מדבריה של מנהלת אגף החינוך, נעה בן יוסף: “אנשי חינוך מבדילים בין המושג ‘הצטיינות’ למושג ‘מצוינות’. הצטיינות מציגה את מעמדו של אדם ‘מצטיין’ ביחס לבני אדם אחרים המדורגים נמוך ממנו בסולם כלשהו. 

הרוצים ‘להצטיין’ מתחרים זה בזה, שכן רק אחד מהם יכול להגיע לראש הסולם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.