בטקס מרגש ורב רושם, הוענק תואר ‘יקיר תעשיית היהלומים הישראלית’ למר בני מאירוב. ששמו יוצא לפניו בתחום המסחר ביהלומים.

בני מאירוב נולד בשנת 1952 בעיר עפולה. הוא נולד למשפחה שעלתה לישראל מהעיר בוכרה. בצבא הוא שירת בחיל האוויר כאיש צוות קרקע, אחראי ל 22 אנשי צוות וחמישה מטוסים. במהלך שירותו הצבאי נפגע בתאונה בבסיס, מנור תאורה, כידו וכרגלו ושהה שנה כשיקום. במהלך השיקום קיבל הצעה מדודו, אמנון רחמינוב, יהלומן בלגי, לעסוק בתחום היהלומים. בשנת 1975 התחתן עם חני ואיתה טס לבלגיה לעבוד ביהלומים עם הדוד. אחרי שלוש שנות עבודה בבלגיה, ביקש הדוד אמנון שבני יעבור לניו יורק ויפתח שם סניף של החברה. בני הסכים וביקש שאחיו יוסי יצטרף לחברה של הדוד וכך היה במשך שלוש שנים, 1980-1977, ניהל בני את המשרד בארצות הברית.

בשנת 1980 החליט כני שהוא רוצה לעבוד בחברה עצמאית ופתח משרד בלוס אנג’לס כשדודו מספק לו את היהלומים. בשנת 1990 שהילדים של הדוד גדלו והצטרפו לעסק, נעשתה הפרדת כוחות. בני פתח חברה בשם ב.י. מאירוב יחד עם אחיו יוסי, כשבני עובד בלוס אנג’לס ואחיו יוסי עובד בבלגיה.

בשנת 1994 ולאחר רעידת האדמה בלוס אנג’לס, החליט בני שהוא רוצה שילדיו, דותן ומייקל, יגדלו ויתחתנו בישראל. הוא השאיר את המשרד המשגשג כשלוחה של החברה וחזר לישראל והמשיך לסחור. בשנת 2000 פנו אליו לב לבייב ודוד אלישיוב לבנות שותפות ולהקים יחד חברה גדולה. בני נענה לבקשה. החברה החדשה נקראה LID, שאכן הפכה במהרה להיות החברה הגדולה והחזקה בישראל בתקופתה.

לאחר חמש שנים פרש בני מאירוב מהשותפות ופתח בשנת 2005 את חברת MID – Meirov International אותה הצליח לבסס כחברה המצליחה ביותר בישראל בחמש עשרה השנים האחרונות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.