'ושמרו בני ישראל': צפו בקליפ החדש של אלי אליאב
דרגו את הקליפ החדש של אלי אליאב>> 1- לא אהבתי | 5- אהבתי מאוד
0.8סה"כ
Reader Rating: (17 Votes)

אלי אליאב זמר מזרחי, בן העדה הבוכרית (38) הוציא בימים האחרונים קליפ חדש לשירו ‘ושמרו בני ישראל’ שצולם בבית הכנסת בקריית שלום. “הקליפ הזה מוקדש לעילוי נשמת אבי”.

אלי אליאב חוזר אל המקורות ומפרסם קליפ שצולם בבית הכנסת המפואר ‘שער אשר’ בקריית שלום, המוקדש לעילוי נשמת אביו- אמנון בן ישועה ז”ל. “מגיל קטן הלכתי עם אבי לבית הכנסת, וכשהייתי שר ומתחזן, אנשים היו מתפלאים ואוהבים את קולי.” מספר אליאב. “בעקבות פטירתו של אבי חזרתי למקורות והתחזקתי בדת, למדתי בכולל ושרתי בפני קהל דתי.”

בקליפ ניתן לראות את אליאב בהכנות לשבת ובזמן התפילה, איחוד המשפחה ביום הקדוש. בנוסף לשירו, אליאב אחראי להלחנה של השיר יחד עם דוד ריאחי והעיבוד וההפקה המוזיקלית שייכת לעידן ניאזוב, בנו של הזמר הבוכרי יוסי ניאזוב.

מנהל הרדיו הבוכרי, מני חן, שלקח חלק בצילומי הקליפ, פירגן לאליאב בפוסט שפרסם בדף הרשמי “התרגשתי לראות את התוצאה לקליפ שצולם בבית הכנסת שאני מתפלל בו בדרך קבע “שער אשר”. אברכך בברכת הכהן ובכל הברכות של שפע ובריאות איתנה”

הפיוט ‘ושמרו בני ישראל’ הוא מזמור לקבלת השבת, רגע לפני תפילת העמידה של ערבית. בחירה זו של אליאב מדגישה את חזרתו למקורות ולמוזיקה הפיוטית ומסמנת בכך את תחילת דרכו החדשה-ישנה.

האזנה ערבה וצפייה נעימה. דרגו את השיר בראש הדף.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.