מאז החלה מגיפת הקורונה להתפשט ברחבי ארצות הברית, קהילת הבוכרים בקולרדו מתאימה את עצמה לנהלי ההרחקה החברתית החדשים. בימים האחרונים, יצא הרב דוד ארייב, רב קהילת ‘אור אבנר’ בקולרדו, בפרוייקט ייחודי, במסגרתו הוא קורא לכל בני הקהילה לשתף את חייהם ביום יום כשהם נצורים בבתים.

הפרוייקט במיוחד של קהילת ‘אור אבנר קולרדו’

בשיחה שערכנו עם הרב ארייב, הוא משתף בלידת הפרוייקט: “הרעיון שעומד מאחורי הפרוייקט, נועד לחבר בין כל בני הקהילה שרגילים להיפגש אחד עם השני במסגרת הפעילות של קהילת אור אבנר בקולרדו, וכעת הם נצורים בביתם ואולי חשים מעט קושי או בדידות. בשל כך, רצינו להעביר להם מסר חד וברור, כמו שהם עושים את השבת ואת החג לבד בביתם, כך גם כל בני הקהילה המקיפים אותם. בעצם, כולם עושים את הדברים הללו לבד, אבל ביחד יותר מאי פעם”.

קהילת ‘אור אבנר’ בקולרדו בימים יפים יותר

צמודים לטלפון הנייד

כמו כן, בקהילת אור אבנר קולרדו מתכוננים לחג הפסח ביתר שאת. עשרות קילוגרמים של מצות שמורות שהוזמנו על ידי הרב ארייב לקהילה, הגיעו ליעד והם מחולקים בימים אלו לכל בני הקהילה בכפוף לשמירה על נהלי הבטיחות והבריאות. הרב ארייב וזוגתו הרבנית מעידים כי הם צמודים לטלפונים הניידים שלהם רוב היום ונמצאים בקשר רציף עם כל בני הקהילה סביב שאלות ובקשות לקראת חג הפסח.

הרב והרבנית ארייב

“התכנית המקורית היתה לערוך סדר רבתי ליותר ממאה איש, כמו בכל שנה. השנה כמובן שהתכנית התבטלה ואנחנו נעשה את הסדר בחיק המשפחה המצומצמת. היו לנו גם תכניות לחגיגת ל”ג בעומר שהתבטלו גם הם בעקבות המצב. אנו סמוכים ובטוחים שנעבור את התקופה הקשה הזו ונזכה לביאת המשיח במהרה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.