עידן ניאזוב, זמר ויוצר בן העדה הבוכרית, לא מתרגש מגילו הצעיר וממשיך לשבור שיאים בהשמעות ברדיו, אירוח בתוכניות טלוויזיה והופעות באירועים. ■ בדרך לסינגל הרביעי שלו, ניאזוב עוצר לראיון מיוחד לבוכרים.קום על אהבתו למוזיקה, היחסים עם אבא וההפתעה המוזיקלית שהוא מכין לעדה הבוכרית באלבום הבכורה >>

איך התחילה האהבה שלך למוזיקה?

האהבה למוזיקה התחילה מגיל מאוד צעיר, אבי שהוא זמר ו- D.J באירועים היה ההשראה שלי. היינו הולכים יחד לאירועים כאשר אני ליוויתי אותו בנגינה בדרבוקה. כשהייתי בן 12 נכנסתי לראשונה לאולפן ההקלטות של מני חן והקלטנו 9 קאברים לרגל בר המצווה הבנתי שזה מה שאני אוהב ורוצה כמקצוע לחיים – להיות  זמר, מעבד ומפיק מוזיקלי.

אילו זמרים מהווים עבורך השראה לסגנון המוזיקלי שלך ?

אייל גולן ומשה פרץ הם הזמרים בז’אנר הים תיכוני שנותנים לי השראה לשיר וליצור מוסיקה טובה שהקהל יאהב וישמע שוב ושוב. 

איך זה לגדול עם אבא של אחד הזמרים האהובים בעדה – יוסי ניאזוב?

אבי שהוא זמר מאוד מוכר ואהוב בעדה הבוכרית עם ניסיון רב בתחום תומך ועוזר לי המון בשירה, זה יתרון גדול כי יש מי שמכוון ומדריך אותי בקריירה.
לפני כל סינגל שיוצא אני מתייעץ איתו ומקבל ביקורת בונה ואמיתית, חשוב לי להוציא את השיר בצורה הכי מושלמת ונעימה לאוזן.
הסינגל הראשון “אבא” נכתב עבורו כמחווה על כל העזרה והתמיכה שאני מקבל ממנו ובזכותו אני מאמין שאגיע רחוק. גם האהבה מהקהל ממש לא מובנת מאליה אני מאוד גאה ושמח שהוא אבא שלי.

הייתה הולך להופעות שלו כשהיית קטן? ספר מקרה שזכור לך.

זכור לי מקרה מאוד מיוחד ומרגש, כשהייתי בן 7 אבי היה D.J.  בחתונה ואני הגעתי עם דרבוקה ללוות אותו. לפתע הגיעו משפחת אלייב בהרכב מלא וביקשו שאצטרף אליהם להופעה, זאת הייתה בשבילי חוויה מאוד מרגשת ומיוחדת להופיע על במה עם המשפחה היקרה והמוכשרת. 

 האם יש השפעה של מוזיקה וכלים בוכרים בשירך?

בשלושת הסינגלים הראשונים שלי המטרה הייתה לכוון לקהל הרחב ולאו דווקא לקהל הבוכרי לכן פחות הושפעתי מהמוזיקה הבוכרית אף על פי שבבית אהבתי ושמעתי מוזיקה בוכרית כל הזמן. בסינגלים הבאים בהחלט אשתמש בכלים ובמוזיקה של העדה מאחר ואין על התרבות העשירה והמגוונת שלנו. 

 איך אתה משלב לימודים וקריירה מוזיקלית ביחד?

זה ממש לא פשוט מאחר ורוב העבודה היא בעיקר בלילות, אם זה ההופעות ואם זה ההקלטות של האומנים ובעלי האירוע באולפן הביתי שלי, אבל אני נותן לכל דבר את המקום שלו ומשתדל שהמוסיקה לא תבוא על חשבון הלימודים שגם זה מאוד חשוב לי. 

על מה אתה עובד בימים אלה?

בקרוב מאוד יצא סינגל נוסף קצבי ושמח ובמקביל עובד על עוד סינגל עם מוטיב מיוחד שמשלב אומנים נוספים וזה הולך להיות אחד הדברים הכי מיוחדים ויפים ששמעתם עד היום.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

אני חושב שאני נמצא במקום די טוב היום, מושמע בהמון תחנות רדיו, התארחתי בתוכנית “שישי שמח עם ירון אילן ומופיע על במות ובאירועים משפחתיים. אני חושב שצריך להתקדם לאט ובטוח, לעשות דרך ולא להגיע לפסגה מהר וליפול. אני עדיין צעיר והחיים לפניי וברור שמה שאעשה זה בעיקר מוזיקה טובה ואיכותית בשבילכם והשמיים הם הגבול. ברור שנכוון הכי גבוה שאפשר והכל בידי הבורא, מה שהוא ייתן נקבל בברכה.

הסינגל האחרון שיצא בדרך לאלבום הבכורה:

Leave a Reply

Your email address will not be published.