אמש, חגגה העדה הבוכרית את שמחת חג הפסח לצלילי מוזיקה בוכרית שמחה, מקפיצה ואותנטית. באירוע הופיע האמן דוד ג’ון קטנוב ולהקתו שסיפקו למשתתפי האירוע חגיגת שמחה בקצב הבוכרי שנעשתה במסגרת האתר ודף הפייסבוק בוכרים.קום, המביא לגולשים ולעוקבים את מיטב התכנים והחדשות מעולמות הבוכרים בישראל ובעולם.

באירוע המוזיקה המקוון, שנערך ביוזמת ‘קונגרס יהודי בוכרה’ בנשיאות מר לב לבייב, השתתפו למעלה מ 15,000 איש בסך הכל שהשתתפו במופע בביתם יחד עם בני משפחותיהם. פילוח המשתתפים באירוע מגלה כי חלק ניכר מהמשתתפים הינם קהל צעיר יחסית, שמתחבר למורשת ולשורשים, ונהנה מהפולקלור הבוכרי שמגיע עד אליהם בצורה מונגשת ואינטראקטיבית.

כמו כן, מסתבר כי את השמחה הבוכרית חגגו יחד בני העדה מכל קצוות תבל, כאשר המשתתפים באירוע הגיעו מלמעלה מ-10 מדינות שונות. באירוע השתתפו בין היתר צופים מישראל, ארה”ב, אוסטריה, רוסיה, גרמניה, קנדה, רומניה, אוזבקיסטן ועוד.

חלק מהתגובות לאירוע

לאורך כל המופע, הגיבו מאות צופים תגובות חמות ואוהדות בצ’אט הייעודי בדף הפייסבוק של בוכרים.קום ואף השתתפו בהרמת כוסית לחיים ובריקודי שמחה בבתים. כמו כן התגובות שזרומות למערכת מעידות על שמחה גדולה בלבבות בני הגיל השלישי שצפו במופע שהחזיר אותם למחוזות אחרים שמחים ומאירים יותר לאחר שבועות ארוכים של בידוד בתוך הבתים.

הפקת האירוע המיוחד מהווה סנונית ראשונה של תכנים ייחודיים שיעלו לאתר בוכרים.קום המתחדש. בהמשך צפויים עוד הופעות חיות שכאלו ועוד הפתעות ייחודיות. תודה מיוחדת למר אדי מרדכייב שסייע רבות להצלחת האירוע.

החגיגה המוזיקלית כולה זמינה לצפייה בשידור חוזר כאן:

נכנסים לקצב בוכרי

נכנסים לקצב בוכרי – שידור עם האומן דוד ג'ון קטנובhttps://bucharim.com/

פורסם על ידי ‏בוכרים.קום‏ ב- יום שני, 13 באפריל 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published.