פסק דין מפתיע ותקדימי התקבל במאבק משפטי בין האב לאם לאחר הולדת בנם, בה נקבע כי האב יאכיל את בנו מחלב האם של גרושתו. עו”ד אברהם קורחוב שייצג את האב: “מברכים את השופט על ההחלטה האמיצה

מאת: אליעזר גליבוב

בני זוג מירושלים שהיו בתהליך גירושים במהלך הריון בת הזוג, מצאו את עצמם במאבק משפטי על הזכות לגדל את הרך הנולד, וזאת לאחר אישור שיחררו מבית החולים לאחר אשפוזו בפגייה. התאום השני שנולד לבני הזוג נפטר מזיהום במוח זמן קצר לאחר הלידה. 

כל אחד מבני הזוג פנה לבית המשפט לענייני משפחה בירושלים בכדי לקבל את הבן לחזקתו, וזאת בזמן שהתינוק לא יצא מבית החולים בשל חשש מצד גורמי הרווחה לשלומו, בטענה כי האם בעלת 100 אחוזי נכות והיא תזדקק לעזרה צמודה ורציפה לצורך טיפול בתינוק. בדו”ח של שירותי הרווחה נכתב כי האם לא מסוגלת לחתל את התינוק לבדה, להרים אותו, לקלח אותו, להאכיל אותו או להסתובב אתו כשהוא בעגלה.

מצד האב, הדו”ח מציין כי הוא כשיר לטפל בתינוק ורוצה להקדיש לו משאבים וזמן על מנת להעניק לו הטיפול הראוי ביותר.

השופט שלמה אלבז, פסק בהחלטה תקדימית, כי התינוק יימסר זמנית לאב ואף תצטרך לספק לאב מנות של חלב אם בכדי שהוא יאכיל אותה. אך יחד עם זאת, נקבע כי האם תוכל להיפגש עם התינוק מעת לעת “הוכח שהאב מעניק לתינוק חום ואהבה להם הוא זקוק, וכי יש לו מערכת תמיכה משפחתית שתסייע לו בטיפול על התנהלות ההורים”, הדגיש השופט.

WhatsApp Image 2017-05-17 at 14.17.15

ח”כ אילטוב מעניק תעודת הוקרה לעו”ד קורחוב | פוטו ניסים

מאחורי המאבק המשפטי עומד עורך הדין בן העדה הבוכרית, אברהם קורחוב, שייצג את האב בתיק, וסיפר למנורה כי: “דובר במקרה מורכב וקשה- רגשית ומשפטית כאחד. יחד עם זאת, אני שמח שברוך השם הצלחנו לשכנע את השופט לסטות מהוראות החוק ולהעביר את התינוק לאביו. אנו מברכים את השופט על ההחלטה האמיצה.”

עו”ד קורחוב מסייע רבות לבני העדה בייעוץ משפטי במסגרת קונגרס יהודי בוכרה ולפני כשנה קיבל תעודת הערכה מידי חבר הכנסת רוברט אילטוב, בוועדת רווחה של קונגרס יהודי בוכרה, על פעילותו בוועדה והעזרה המשפטית שקורחוב מעניק למעוטי יכולת בעדה הבוכרית.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.