עבודות ההקלטות עם גדול המוסיקה המזרחית ים תיכונית עופר לוי החלה, כאשר הקלטנו את הפרוייקט הטורקי “מקודש” של מומין ססלר מעבד מוסיקלי ונגן קנון מהטובים בטורקיה. הקלטות שהוקלטו באולפנים של מומין בטורקיה ואצלנו באולפן בישראל
הפרוייקט הוא פרוייקט נעימות לשירי שבת וחגים שלנו שהופקו ע”י מוסלמי טורקי ובו לבקשת מומין גייסנו את מיטב האומנים כמו עופר לוי, יניב בן משיח, אביהו מדינה, אלי לוזון ויובל טייב ועוד אומנים מהשורה הראשונה.
תוך כדי ההפקה עברנו לעבוד אני ועופר לוי יחד על שיריו ובחלק מהעבודה חידשנו את שירו (המצורף בכתבה) “מעיין הנעורים” ואף צילמתי אותו שר ומבצע את השיר בתוך האולפן, בחדר הבקרה.
עופר לוי זמר וביצועיסט מאוד מיוחד, בעל קול קטיפה וכוכב שנות ה – 90, מוכשר מאוד בפנטזיות המוסיקליות שלו, יודע היטב מה רוצה בכל שיר.
ההקפה בכל שיר מאוד חשובה לו מהנגנים ועד לעיבוד המוסיקלי, הקלטת השירה עימו מאוד מדוייקת ואף לעיתים מתעקש לבצע את השיר בשלמות ייתר, בהגשה מקצועית ונכונה. רגעים מיוחדים עברו עלינו באולפן לתוך שעות הלילה המאוחרות ולפעמים עד שעות הבוקר.
אחד הדברים שאהבתי בעבודה עימו זה, שהוא לא מוותר על אף תו מוסיקלי שצריך להתנגן בשיריו.
חוויה כיפית שהייתה לי איתו היא: נתבקשתי מעופר לבנות לו מיני אולפן בבית, בכדי שנוכל לעבוד אצלו מידי שבוע, הסכמתי ואז נסענו ל”חלילית” חנות מוסיקה ביפו, וזו הייתה חוויה מיוחדת להצביע על מיכשור שרציתי לאולפן הביתי שלו ופשוט הנציגים שלפו והניחו בדלפק הקבלה.
חלומו של כל מוסיקאי להרגיש כך ברגעים שכאלה בחנות מוסיקה.

באחד הימים בעבודה עם עופר לוי שאל אותי אם מניח תפילין, הסברתי לו שבגלל היותי ימני בפעולותיי והיד השמאלית בה עושה טיפולי דיאליזה יש בעיה להניח תפילין, לכן לא מניח.
מיד קנה לי תפילין ליד ימין ובדק שאלת רב וקיבלתי בזכותו התר מיוחד להניח ביד ימין ומאז כבר 5 שנים חזרתי להניח בכל בוקר.
יש לציין שאת התפילין שהביא לי הנחתי לראשונה בכותל כהבטחה שלי לעופר שאסע לכותל להניח אותם בקדושה אחרי מקווה, את התפילה באותו מעמד הקדשתי לזכר אחיו יצחק לוי ז”ל.

האבחנה המקצועית-מוסיקלית שלי היא על עופר לוי, הוא מקאמיסט מאוד מיוחד, יודע להגיש בצורה מושלמת את הטקסט והשירה, וכאשר מתחיל לפייט או לחזן פשוט…….להתענג וליהנות מכל צליל בקולו.
החברות בנינו מאוד מיוחדת, במיוחד לאור היותו לוי ואני כהן אז יש בנינו כבוד מיוחד ואהבה שלא ניתן להסביר ולתאר, עד היום אנו בקשר רציף והאהבה שלנו תישאר כך לעד בעזרת ה’.
הופעות עם עופר לוי גם הופעתי, ההופעה הראשונה הייתה בהיכל התרבות נס ציונה לפני מספר שנים, כאשר נתבקשתי להחליף את בוריס חיימוב (שיזכה לרפואה שלימה אמן) בגלל הופעתו בחתונה משפחתית שלו.
התחלתי לנגן ואז בסוף ההופעה פנה אלי עופר לוי וביקש שהופיעה איתו קבוע, הסכמתי בתנאי שאני מנגן סקסופון ובוריס ממשיך על הקלרינט וכך היה.
זכיתי אף להופיע בחתונתו ובבריתה של ביתו שהתקיים באירוע אחד, כאשר נתבקשנו כל הנגנים להגיע בלבוש מיוחד ועופר הגיע לבוש לבן מלא כמלאך מלא בהילת חתן מיוחדת.
אירוע שהסתיים לקראת 4 בבוקר כאשר הופיעו בו זיו יחזקל המוכשר ועוד אומנים רבים.
הדבר שמאוד אוהב אצל עופר לוי זה, עניין הדת, האדיקות שלו לדת, הברכה על כל דבר והבקיעות שלו בהלכות וברזי התורה, ללמוד ממנו וליהנות מכל מילה.


סיכום העבודה עם עופר לוי הוא:
מקצועיות, המון אהבה, חוויה מיוחדת ואדם מיוחד בפני עצמו, אחד כזה נולד אחת למאה שנה, כך דעתי.
מאחל לעופר לוי ידיד נפשי המון מוסיקה טובה עד 120 שנות בריאות, שמחה ואושר.
לקוראי האתר נאחל שבעזרת ה’ יפוג ויעלם מנחלתנו המגיפה ונחזור לשיגרת העבודה בהמון בריאות ושמחה אמן.
שבת שלום ומבורך לכל גולשי האתר בוכרים.קום.

Leave a Reply

Your email address will not be published.