תאטרון “חנדה חנדה” המייסדים האחים המוכשרים רונן וחי דוידוב, תאטרון של העדה הבוכרית הקיים מזה 15 שנה.
העבודה עם האחים התחילה בהקלטה של חי דוידוב לפני 14 שנה כאשר פנתה אלי רעייתו ויקטוריה שהיא בת דודי, הסבים שלנו אחים, סבא יצחק הכהן והסבא שלה אברהם הכהן למשפחת שמעונוב, וביקשה להקליט את חי דוידוב שאז היה רק נשוי לה טרי מאוד, ל”חנדה חנדה 2″ שבו החלו האחים ליצור מערכונים באופן מקצועי יותר ובעל הפקה רחבת שחקנים.

באותה שנה הייתי ממוקם בעיר בת ים באיזור התעשיה עם האולפן, אז הגיע חי דוידוב להקליט את השיר הראשון שלנו יחד “ניו יורק ניו יורק” למערכון על ארה”ב.
ומשם התחילו האחים במשך כל השנים לאתגר אותי בכל פעם מחדש בעבודות האולפן.
כל פעם הייתה בקשה חדשה ומיוחדת לאפקטים וסאונדים חדשים כמו פתיחת דלת של בית, הורדת מי שרותים, צווחת חתול או כלב, טריקת דלתות ודפיקות בדלת ועוד.
בכל המשימות הייתי ממציא מחדש את הסאונדים והאפקטים בדיוק על פי בקשתם. המשימות לפעמים היו אף קשות והייתי צריך להפיק אותם באופן עצמאי, כי בשנים ההם לא היה יוטיוב עשיר בסאונדים ולא מדיה דיגיטלית לקנות כאלה. מה דרש עבודה עצמית וראש פתוח לרעיונות.
עבודה עם רונן וחי תמיד הייתה מלאת צחוק, לחץ קבוע וכייפי, האתגרים הביאו אותי לסיפוק בהקלטות שלהם מעבר לחובת הפרנסה. רונן וחי הם אחים מאוד מוכשרים, יצירתיים ואהובים עלי מאוד, יודעים היטב מה מתכננים לכל הצגה, מגיעים באופן מסודר ומודפס של כל ההצגה והטקס, כל סאונד וכל שיר מסומן בדיוק היכן ומתי יפעל.

המוזיקאי מני חן באולפן ההקלטות עם האחים חי ורונן דוידוב


אחד החוויות המעניינות איתם באולפן היה כאשר סיימתי את כל ההקלטות ונשאר רק עריכת השירים והאפקטים להצגה ופתאום אושפזתי בבית חולים איכילוב והם היו זקוקים לחומר עוד באותו השבוע, אמרתי להם אל דאגה יהיה בסדר, כך היה. יצאתי יחד עם הבן בפיג’מת בית החולים לאולפן, ערכתי הכל עד 4 לפנות בוקר השארתי לחי בתיבת הדואר בבית את הדיסק וחזרתי לבית החולים, כאשר האחות שאלה היכן היית?
צחקתי ועניתי לה שתיתי קפה למטה עם חברים (שזה שקר לבן למטרת תרבות) כמובן לא מומלץ להתנהג כמוני כי אני כזה 🙂
ב 14 שנות עבודה איתם זכיתי מהם להמון שבחים ותעודות הוקרה, להמון אהבה ותמיד יודעים להבין אחד את השני בצורה מושלמת בחצי מילה. כך כאשר עובדים עם אנשי תרבות מקצועיים שיודעים את מטרתם, עבודתם ומעריכים את הכישרון שהאל נתן להם כמובן. בכל השנים האלו זכיתי לעבוד איתם לצד שחקנים מתלמדים חדשים, שחקנים מקצועיים מכל שכבות התרבות בארץ, שיתוף פעולה עם משרד התרבות וערים שונות בכל פעם פרוייקט מעניין חדש.


הפרוייקט שתמיד נהנה לעבוד איתם הוא כאשר הם מקימים תאטרון צעירים בכל שנה פעמיים מחדש.
ערחכת השירים, כיוון הצעירים הללו לשירה נכונה, הכוונה בוגרת נותנת לי כל פעם הרגשה טובה של שליחות משותפת יחד עם האחים לעזור לאלו שלא יודעים איך להתחיל.
מה שלנו לא היה כשהיינו צעירים, אנו נפלנו וקמנו וכל פעם נפצענו מחדש ורק אז למדנו לא לחזור על אותה טעות שפגעה בנו.
הדור היום מקבל הכל על מגש זהב אם זה מאיתנו בעלי המקצוע המבוגרים בעלי שנות וותק או ע”י המדיה החברתית באינטרנט ששם כיום קיימות אפשרויות רחבות ללימוד ובחינם לכל דבר כמעט אלא חוץ מדבר אחד, אהבה ונסיון חיים ולחיים ולחיי העבודה והיצירה.
מודה לרונן וחי דוידוב על כל השנים שהיו יחד ועל אלו שיבואו עלינו לטובה בעזרת ה’, תמיד נהנה לעבוד איתם באהבה גדולה והכבוד הוא לי להיות המנהל המוסיקלי מאחורי הקלעים.
תמשיכו להיות מי שאתם ואיך שאתם ושתמיד תיצרו ותפיקו בבריאות איתנה והמון שלווה ושמחה אמן.


לכל קוראי האתר בוכרים.קום ולצוות האתר מאחל חג פסח שני שמח ושנעבור את המגפה כלא הייתה כלל בנחלתנו אמן כן יהי רצון.

Leave a Reply

Your email address will not be published.