השבוע בעיתון מנורה:

נשיא בעמו

#חלף שבוע מאז ההשבעה החגיגית של נשיא המדינה הנכנס יצחק בוז'י הרצוג * הרצוג, שבתור ילד גדל בבית הנשיא בירושלים כאשר אביו כיהן במשרה, הדגיש בטקס כי מוטלת עליו אחריות כבידה לאחד את העם בימים שהפילוג והשיסוי הגיעו לשיאים שליליים חדשים* וגם: מה הטיפ שנתנה לנשיא הנכנס המתמודדת לתפקיד הנשיאה מרים פרץ ?

"אני בטוח שיצחק הרצוג הוא האיש המתאים ביותר לשרת את ישראל כנשיא המדינה מול האתגרים הרבים העומדים לפתחנו". מיקי ישראלוב

1953 שנים לחורבן הבית

ביום ראשון יציין העם היהודי 1953 שנים לחורבן הבית השני ותחילתה של גלות ארוכה* בשנים האחרונות, אחרי עבודות אינטנסיביות מתחת למפלס רחבת התפילה של הכותל המערבי נחשף קצה קצהו של המונומנט המפואר שהקים הורדוס על הר הבית הוא הר המוריה • במנהרות הכותל תוכלו לגלות את חלקה העצום של חומת הר הבית שמסתתרת וקבורה מתחת לאדמה • לרגל תשעה באב – התענית החמורה מבין ארבע התעניות על חורבן בית המקדש, כתב 'מנורה' יצא לשטח המנהרות ומביא תיעוד מיוחד ממעמקי האדמה הקדושה • "וְעַל יָפְיָם אֲשֶׁר חָשַׁךְ"

 תשעה באב יום אבל או מועד? אב"ד העדה הבוכרית הגאון זבדיה כהן שליט"א

"אחד היהודים שהיה ידוע כאדם הנוהג להלשין לשלטונות מפעם לפעם על יהודים, הוא זה שהביא את המקהלה עם כלי הנגינה. כולם פחדו ממנו ואיש מהמתפללים לא העז להתעסק עמו".

אוזבקיסטן נכנסה לרשימת המדינות האסורות לטיסה

# בהתאם להערכת מצב שהתקיימה בקבינט הקורונה ובכפוף לאישור הממשלה, הודיע משרד הבריאות כי אוזבקיסטן ובלארוס צורפו לרשימת המדינות שברמת סיכון מרבי לתחלואה במגפת הקורונה. 

בזכות ישראל: שודרג דירוג האשראי של אוזבקיסטן

#שיתוף הפעולה, השינויים והרפורמות של השנים האחרונות בין ישראל לאוזבקיסטן, האיצו את שילובה בכלכלה העולמית והביאו לשיפור בדירוג האשראי הבינלאומי שלה.

ברגע האמת

כתיבת צוואה נראית משימה שרובנו יכולים לדחות אותה שוב ושוב, בהתאם לחוק הישראלי קיימים קווים מנחים על מנת לוודא שלא מתרחשים אירועים חריגים של שימוש בהשפעה בלתי הוגנת או אמצעים אחרים שפוגמים באמינות הצוואה* עו"ד ומגשר אדי מורדכייב (36) מסביר למה כדאי לכם לערוך אותה כבר אתמול

לקריאה לחצו על הקישור: https://online.fliphtml5.com/xxsb/mtgh/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.