השבוע בעיתון מנורה:

ברוכים הבאים לסגר ג'

כמו החגים לפניו, חג החנוכה הופך למבשר הרשמי של הסגר השלישי המוטל על אזרחי ישראל, והפעם, בצורת עוצר לילי. לאחר ישיבה סוערת בקבינט, החליטו השרים על החלת העוצר החל מיום רביעי ועד לשלוש שבועות לפחות. 'מנורה' עם הדיונים הסוערים מתוך חדר הישיבות של הקבינט וראיון עם הרופא שמאמין שעם מבצע החיסונים הנרחב, תוך כמה חודשים נשכח מהקורונה.

הבוכרים חגגו גאולה

ביום ראשון חגגו מאות אלפי יהודים ברחבי העולם את 'חג הגאולה'. גם העדה הבוכרית על מנהיגיה ורבניה הצטרפו לחגיגה ובשידור ישיר הם התוועדו וסיפרו על ההיסטוריה של החגיגות מאחורי מסך הברזל ועל הצורך באחדות בימים אלו

משפחת יצרני היין הבוכרית זכתה בפרס יוקרתי

המפעל לייצור משקאות שבבעלות משפחת מורדוב זכה למדליות בתחרות יינות יוקרתית ובינלאומית שהתקיימה לאחרונה בישראל

בחוד החנית

קרין סיונוב והנבחרת שלה מאוניברסיטת תל אביב פיתחה טכנולוגיה שתוזיל את עלויות הייצור של שלל מוצרים ביוטכנולוגים והגיעה להישגים היסטוריים התחרות ביולוגיה סינתטית בינלאומית

חתונה כשרה באוזבקיסטן

#לאחר שנים רבות, נחגגה חתונה יהודית כשרה על פי דת משה וישראל במלון יוקרתי בלב טשקנט. החתן מישראל והכלה מקומית חגגו יחד עם עשרות חברים ובני משפחה שהגיעו מכל רחבי העולם.

מעשה צורף

כבר 40 שנה יושב אבינועם ישראלוב בסטודיו בשכונת שפירא, ומייצר כלי יודאיקה מכסף ונהנה מכל רגע. לכבוד החנוכה הוא מסביר מה ההבדל בין חנוכיה שנעשתה ביד צורף או בפס ייצור המוני וגם ל החברות המפתיעה עם האמן מנשה קדישמן.

#הרב זבדיה כהן שליט"א: מדוע חוגגים שמונה ימים בחג החנוכה?

" בנס חנוכה עצם מציאת פך השמן הטהור היא עצמה נס, ונס זה הוא הגורם  לשאר הניסים שבכל יום ויום."

ענהאל שאולוב :

"המיסים פה גבוהים באופן אכזרי, עלויות המחייה מהמטורפות בעולם המערבי ואנחנו משלמים הכל כי צריך, אבל כורעים תחת הנטל. אז המדינה אולי תבוא לחלץ אותי במבצע ראווה אם אפול בשבי, אבל את חיי האמיתיים כאזרחית פשוטה, המדינה פשוט לא סופרת"

שלמה זלמן סיונוב:

"כאשר נתייצב מול נרות החנוכה, ונזכור את נס הישועה של המאבק ביוונים ובמתייוונים, בל נשכח גם, כי בדורות האחרונים ניצבת היהדות הנאמנה במאבק עקבי מול מגמות מסוכנות המאיימות לעקור את השרידים המעטים של היהדות מאחים תועים.

לקריאה: https://online.fliphtml5.com/xxsb/phcm/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.