השבוע בעיתון מנורה:

מלחמת יום הדין ברשת

הרשתות החברתיות שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, עוברות טלטלה עזה בשבוע האחרון כאשר חשבונות נחסמים ורשת חברתית פופולארית אחת מורדת מהאוויר רק בגלל שהיא מזוהה עם הצד הימני יותר של המפה בארה"ב ובכלל. מאז ניידו עשרות מיליוני גולשים את החשבון שלהם מרשת אחת לאחרת ונראה כאילו עידן חדש מתחיל. // 'הכל פוליטי' אליעזר גליבוב

הרב של חברון ירושלים וסמרקנד

רבי שלמה יהודה לייב אליעזרוב זצ"ל, מדמויות ההוד של העדה הבוכרית לאורך ההיסטוריה, שימש כרבה של העיר חברון, סמרקנד ושכונת הבוכרים בירושלים. לכבוד יום פטירתו שחל השבוע, 'מנורה' מביא חלקים קטנים מסיפור חיים גדול של דמות ההוד של הרב אליעזרוב וראיון עם נכדו הרב יעקב אליעזרוב, לשעבר אב בית דין ירושלים.

השף אהרוני חוזר לשורשים עם שירות משלוחים חדש

חלמתם לאכול אושפלוב מידיו של אהרוני? השף ישראל אהרוני השיק השבוע תפריט משלוחים בוולט הנשען על שילוב בין עבר והווה ומביא מנות נבחרות מהמטבח הבוכרי בפרשנות אישית של השף.

סרט העוסק בפזמונים הבוכריים מצולם בניו יורק.

# סרט העוסק בפזמונים דתיים בוכריים-יהודיים מצולם בימים אלו בניו יורק על ידי האמן עזרו מלקוב שכבר הוכיח את חשיבות התיעוד והשימור של המסורת הבוכרית בעבר

זוכרים את הרבנית נינה חיימוב

#במלואת שלושים יום לפטירתה של הרבנית נינה חיימוב אשת הרה"ג ר' יעקב חיימוב רבה של שכונת פלורנטין ושפירא בתל אביב התקיימה אזכרה בבית הכנסת חזון אבנר באשדוד בנוכחותו של מרן הראשון לציון שליט"א.

ענהאל שאולוב

"גם אם נישואים לא נגמרים ברצח או באלימות, הם יכולים לגרום להרס הנפש של כל הנוגעים בדבר, אם לא מנהלים אותם נכון מתוך מקום של שליטה עצמית, מודעות רגשית ואישית גבוהה ומוכנות לקבל כלים והדרכה חיצונית"

שלמה זלמן סיונוב

"הסקירה העולמית מלמדת כי פתיחת מערכת החינוך אינה עניין מדעי אלא סוגיה ערכית-ציבורית. יש סיכון בפתיחת מערכת החינוך, אבל יש סיכון לא פחות בהחזקתה סגורה. לכן, החלטה לפתוח את מערכת החינוך תוך כדי מגפה משקפת את סדר העדיפות הלאומי".

לקריאה לחצו על הקישור: https://online.fliphtml5.com/xxsb/dyzf/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.