השבוע בעיתון מנורה:

הקהילה נרתמת כמשפחה אחת

עוד בטרם החלו ימי השותפות למען סלי מזון למשפחות במצוקה מהקהילה הבוכרית לקראת חג הפסח והתכונה הרבה ניכרת בכל ריכוזי העדה ברחבי הארץ* עשרות רבות מבני העדה כבר לקחו על עצמם להתגייס ולרתום אנשים נוספים על מנת להגיע למטרה ולהוסיף עוד ועוד משפחות למעגל התמיכה* ראיון עם בעל עסק מהעדה שנאלץ לסגור את העסק ונקלע לקשיים בעקבות משבר הקורונה ופנה לעזרה בבקשה לסיוע במזון* וגם: ראיון עם מנהל קמפיין גיוס ההמונים בנימין ניאזוב על ההתגייסות הרחבה מקצה לקצה ועל המשימה החשובה אותה נטל על עצמו

דבר נשיא הקונגרס: לא עוד "ברד לימון" ברחובות תל-אביב

" לצערי יש מבני עדתנו שבוחרים לא לרכוש תרופות מצילות חיים, או מוותרים על טיפולים שיניים דחופים, רק בגלל שהם צריכים לעשות העדפה – האם להשתמש בכסף לתרופות, לטיפולים רפואיים או לאוכל".

מני חן: " שואל עצמי ואתכם, האם רוצים אנו לראות את המשמחים אותנו בכל ימות השנה באירועים ובכנסים, בחפלות ובימי הולדת, שבעים לשובע בחג, לצד משפחתם ולא מתביישים בחוסר מוצרי החג בשולחנם?"

אילנה ישראלוב:  "בימים אלו של מצב כלכלי קשה ורגע לפני חג הפסח, עלינו לראות את האחר ולסייע כפי יכולתנו ולעזור לנזקקים "עניי עירנו", בתרומה, צדקה, סיוע לקשישים ולנזקקים מהעדה הבוכרית ולפתוח את כיסנו ובעיקר את ליבנו. למענם ולמעננו".

שלמה זלמן סיונוב: "בשבועיים האחרונים יש התרגשות רבה בקרב פעילי העדה הבוכרית למען הצלחת הפרויקט השנתי של קונגרס יהודי בוכרה לתמיכה בסלי מזון למשפחות מהעדה הבוכרית. בכל אתר ואתר שבו גרים  מהקהילה הבוכרית, יש תחושה של שליחות, אחדות, ערבות הדדית של קהילה למען הקהילה".

הקהילה הבוכרית באור יהודה נפגשה עם נציגי המשטרה והשיטור העירוני

#הצדדים קידמו שיתופי פעולה לטובת הקהילה הבוכרית בעיר כולל שמירה והקפדה על תקנות הקורונה

אור יהודה: הצלחה אדירה למיזם "אבות ובנים" בזום, בצל הקורונה.

למעלה מ-100 משתתפים בכל מוצאי שבת, במיזם אבות ובנים המחזק את הקשר בין האבות לילדיהם

לקריאה: https://online.fliphtml5.com/xxsb/jqlj/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.