השבוע בעיתון מנורה:

הוא משלנו!

גלעד אברמוף בן ה-17 מנתניה הסב גאווה גדולה לכל בני העדה הבוכרית כאשר קטף את תואר חתן התנ"ך לנוער בחידון התנ"ך העולמי הנערך ביום העצמאות* לאחר שקיבל את הפרס מראש הממשלה ושר החינוך ואת הכבוד מכל מדינת ישראל על ידיעותיו המקיפות והמפתיעות בנבכי פסוקי התנ"ך התפנה החתן גלעד לתת ראיון מקיף לעיתון 'מנורה' ולשתף את הקוראים בסיפור המוטיבציה המפואר ומעורר ההשראה שהביא אותו עד למעמד הגדול של חתן התנ"ך העולמי.

דברים היוצאים מן הלב

יש לבני העדה הבוכרית נחישות. תראו את זה במסחר, בעסקים, במשא ומתן, בשמירה על המסורת היהודית, על המסורת בכלל. נחישות בחינוך הילדים. תחשבו על זה, כמעט בכל תחום, אפשר להרגיש את הנחישות של בני העדה להשיג את המטרות והיעדים" .

לזכרם

בטקס מרגש ורב רושם ציינה העדה הבוכרית את יום הזכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה מבני העדה הבוכרית. הטקס המרגש התקיים השנה במתכונתו הרגילה ושודר גם בפלטפורמות הדיגיטל

משורר העדה חוגג יומולדת  

המשורר, הסופר וההיסטוריון ניסן נייזוב, חוגג 75 שנות חיים פוריות כאיש תרבות משפיע בעדה הבוכרית בישראל ובעולם.

נא להדק חגורות

לאחר תקופה ארוכה בה קו תל אביב- טשקנט היה מושבת בעקבות השיתוק של עולם התיירות, השבוע נחתם חוזה עם חברת התעופה הלאומית של אוזבקיסטן להפעלת טיסה ישירה אחת לשבוע.

האמנים קיבלו 'בוסט' מהקונגרס

לאחר תקופה ארוכה שישבו בבית בשל מגבלות הקורונה, קיבלו האמנים הבוכרים סיוע משמעותי מהקונגרס בתקופה בה הם חוזרים לעלות על הבמות.

הבוכרי הצעיר שרץ לפוליטיקה בניו יורק

דוד ארונוב בן 24 מניו יורק ינסה לעשות היסטוריה ובעוד כחודש להפוך לחבר מועצת העיר הבוכרי הראשון בניו יורק ובתפקיד נבחר ציבור כלשהו מאז העלייה הגדולה של בני הקהילה בשנות ה-90. עם תמיכתם של 60 אלף מבני הקהילה, דוד ארונוב מצהיר: "הוריי היגרו לכאן בתקווה להבטיח עתיד טוב יותר למשפחתם. וזה מה שמניע אותי להילחם על הערכים שלנו בכל יום ויום"  

משולחנו של מזכ"ל איגוד הרבנים

"מנהג ראיתי אצל זקני וזקנות בני עדתנו המבורכת, שכאשר היו פוגשים אדם שכול, היו שואלים בשלומם ומיד אחר כך מזכירים את הנפטר ומוסיפים "רַאחְמַת קוּנֵה" שפירושו "מנוחתו בגן עדן" ומוסיפים שבחים לזכרו".

לקריאה: https://online.fliphtml5.com/xxsb/qcan/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.