השבוע בעיתון מנורה מגזין חג מוגדל ומרתק.

חג חירות שמח לאלפי משפחות

לאחר סיומו המוצלח של  קמפיין גיוס ההמונים, בימים האחרונים הסתיימה בהצלחה גם חלוקת תווי הקניה לאלפי משפחות מהעדה הבוכרית. ההצלחה של הקמפיין תורגמה בתוך שעות לכרטיסים טעונים בכסף שנחתה בכיסם של כל משפחה שהיתה זקוקה לסיוע* שרית מיתר מנהלת מחלקת הרווחה בקונגרס משתפת בסיפורים מרגשים מהמפגש עם המשפחות וגם על התחושות שמלוות אותה בעקבות העשייה המבורכת.

  • בחירות 2021

למי הצביעו הבוכרים? הבחירות לכנסת ה-24 הסתיימו והתוצאות הסופיות טרם פורסמו. איך עבר יום הבחירות  בישראל ומדגם מיוחד שמשקף את פילוח הקול הבוכרי

דבר נשיא הקונגרס: "כאשר אנחנו שומרים על נעימת התפילה הבוכרית, על התרבות, על המורשת שלנו, על הזכרונות וסיפורי החסד, הגבורה והמופת, אנחנו לא רק מתרפקים על העבר, אנחנו גם בונים את העתיד"!

הלכות החג שחל במוצאי השבת: ראב"ד העדה הבוכרית הגאון הרב זבדיה כהן שליט"א עם כל ההלכות שחשוב לדעת לפני שנכנס החג.

ברגע האחרון

חמישה טונות של מצות שמורות הגיעו ליעדן באוזבקיסטן רגע לפני החג.

נשות אור יהודה חוזרת לרקוד

#לאחר יותר משנה של הפסקה, נשות הקהילה באור יהודה חוזרות לרחבת הריקודים

המגזין :

והגדת לבנך

#הרב שלמה בביוב מכהן כרב לקהילות היהודים באוזבקיסטן. בנו, הרב ברוך בביוב מכהן כרב הראשי ליוצאי בוכרה בארה"ב וקנדה* בראיון מיוחד לחג הפסח, מספרים האב ובנו על התפקיד החשוב שהם נושאים בו ועל האתגרים שעומדים על הפרק.

בחומר ובלבנים

# רבים ציפו שהמקצועות האלו יכחדו והעוסקים בהן יוחלפו בידי מכונה. בראיון מיוחד מתארים בעלי המלאכות מרחוב אלנבי בתל אביב: מרדכי ורינה יצחקוב זוג השענים, אברהם איליאבייב הסנדלר ורומן שמעונוב הצורף על הקשיים, ההתמודדויות ואיך למרות הכל הם עדיין שומרים על הקסם שבמלאכה.

רב המאחד

#חמש שנים לפטירתו של נשיא איגוד הרבנים הרב אמינוב זצ"ל, סיפורים ופרטים חדשים ומעוררי השתאות נחשפים עם השנים והענווה בה התאפיין רק מוערכת יותר ויותר. וגם: מה ההבטחה המיוחדת שהבטיח הרב אמינוב יחד עם שאר רבני העדה למרן הרב עובדיה זצוק"ל?

קום התהלך בארץ

# זמן רב מידי ישבנו בבית ולא יצאנו לנשום אוויר צח ולטייל בנופיה המדהימים של ארץ ישראל* לקראת ארבעה ימים מלאים של חול המועד, מנורה עם האתרים הכי מיוחדים ומזמינים לטיול עם המשפחה

מגזין אוכל ענק

לכבוד חג הפסח, מנורה מגיש מגזים אוכל ענק עם השף גבריאל פנחסוב, שגן נשיא איגוד השפים בישראל ושף הבית שלנו נתן קולנגייב עם המתכונים הכי טעימים וכמובן כשרים לפסח שיעשו לכם את שולחן החג הכי מזמין שיש

לקסיקון בוכרי

'מנורה' עם הסבר מורחב לכל המושגים המרכזיים של יהדות בוכרה על חג הפסח שלא ידעתם והתביישתם לשאול

לקריאה: https://fliphtml5.com/xxsb/vwkm/

Leave a Reply

Your email address will not be published.