השבוע בעיתון מנורה:

אסון על ההר

בשיאן של חגיגות יום ההילולא של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, נגדעו חייהם של 45 נשמות זכות וטהורות שבאו להתפלל ולשמוח בשמחת רשב"י* המחדלים על ההר זועקים כבר שנים לשמיים וכל גורם אפשרי הצביע על הליקויים החמורים אך שום דבר בשטח לא נעשה והתוצאה היא אסון ל45 משפחות ומאות יתומים* הנער יוסף מסטורוב ז"ל בן העדה הבוכרית, נספה אף הוא באסון כשנלכד ב'מסדרון המוות'* ראיון מיוחד עם דודו על הרגעים הדרמטיים מיום חמישי בלילה ועד למסע הלוויה הכואב

'אדהכי אזדעזאנא'

'מאז האסון הנורא שפקד את העם היהודי בל"ג בעומר במירון, ליבי לא נותן לי מנוח. אני רואה את השמות, התמונות, הסיפורים. קשה לקלוט, קשה להסביר'.

  דברי נחמה ומוסר מרבני העדה  על הרוגי מירון  ז"ל

'כשעם ישראל מאוחדים כל כאב צרה ויגון  של יחיד זה כאב יגון וצרה של כולם,  כולם מרגישים איש בצערו של השני'.

יחד כל ילדי העדה

מאות ילדים צעדו בריכוזי העדה הבוכרית בישראל בתהלוכות ל"ג בעומר והפיצו מסר של אהבת ואחדות ישראל

 בית עלמין חדש באור יהודה

# אחרי שנים של המתנה, הביאה ראש העיר, ליאת שוחט, תקציב לתכנון בית עלמין, שוחט: "לא נהיה תלויים יותר בחסדיהם של אחרים, בתוך כשנתיים יהיה לנו בית עלמין משלנו"

גיבורי המלחמה

יום הניצחון על גרמניה הנאצית יחול ביום ראשון הקרוב. 'מנורה' עם סיפורי הגבורה והקרבות הנועזים של הלוחמים מבני העדה הבוכרית שהיו בחזית הלחימה בצבא האדום מול הצורר הנאצי

המסונדלרים של יורי

הסנדלריה של יורי פאיזקוב (71)  עלתה באש בחג הפסח. עשרות אנשים, חלקם מקהל הלקוחות נחלצו לסייע ולהשיב את מקום עבודתו של יורי לקדמותו. בראיון מרגש מתאר יורי פאיזקוב על המחווה המרגשת של התושבים ומשתף בטרגדיה שפקדה את המשפחה לפני 16 שנה שגרמה לו ולאשתו לריסה לאבד את בנם היחיד וכלתם בפיגוע במלון הילטון טאבה בסיני.

'אני אישה מלאה והתחתנתי רק מסיבות של נוחות, האם עלי להתגרש מבעלי'? המיתר הנכון.

לקריאה: https://online.fliphtml5.com/xxsb/vnew/#p=1

Leave a Reply

Your email address will not be published.