בערב פסח של שנת תשע”ו נלקח לבית עולמו הרב יצחק אמינוב זצ”ל. רבם של עדות הבוכרים וראש ישיבת הרמב”ם ובית יוסף תל אביב. הרב אמינוב השאיר אחריו מורשת מפוארת ודור ישרים מבורך. הרב אמינוב היווה דמות מקובלת ואהובה על כל בני העדה הבוכרית, והרבה ללא הרף לגדל את שמה ולרומם את קרנה של העדה.

בנו הרב אלי אמינוב משתף את גולשי בוכרים.קום בסיפור מעניין שהתרחש ביום פטירתו של אביו זצ”ל.

“בלב הומה מרגש ובגעגוע עצום מעלה אני עלי כתב מעט מן האור בהגיע יום השנה הרביעי להסתלקותו לשמי מרומים של אבי מורי עטרת ראשי הרב הגאון הרב יצחק אמינוב זכר צדיק לברכה. רבים היו מפעליו אבל גדלותו הייחודית הייתה בהצנע לכת עם ד’ אלוקיך. דאג פעל ועשה למען בני העדה למען שמירת המצוות והמסורת בנעימות באצילות נפש ובחכמת לב נדירה שהייתה בבחינת חכם לב יקח מצוות.

הרב יצחק אמינוב זצ”ל יחד עם הרב הלל חיימוב שליט”א

והנה סיפור אחד מגודל מעלתו של אבא.

אבא זצ”ל, היה איש של עשייה בסתר. בין הדברים שהיו קרובים לליבו, היתה השליחות להביא לכמה שיותר אחינו בית ישראל מצות שמורות לליל הסדר. את זאת עשה שנים רבות ללא פרסום ובהצנע לכת. אחת מהמשתתפות הלוויתו של אבא זצ”ל, היתה הגב’ ורדה בן ברוך, בת העדה הבוכרית ואשה רבת פעלים. מיד לאחר הלוויה, ניגש אליה הנהג שהיה מסיע את אבא זצ”ל ממקום למקום, ואמר לה שיש לו חבילה בשבילה מאבא. כאשר הוא הביא לה את החבילה היא נדהמה לגלות שבתוכנה מונחים מצות שמורות למהדרין לליל הסדר. שליחות שאבא הטיל עליו לבצע בטרם התדרדר מצבו וכעת הוא משלים אותה. הגב’ בן ברוך התרגשה עד למאוד וניתן היה לחוש את הנחת רוח שנגרם בגלל המעשה האצילי הזה.”

זכר צדיק לברכה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.