כעס בקרב משפחות הקורבנות על סגירת תיק החקירה נגד נהג המשאית שדרס למוות שלושה בכביש 4 ובהם רוקסנה ארונוב ז”ל. משפחתה תערער: “למצות ההליכים נגד האחראי לתאונה הקשה

התאונה הקטלנית שאירעה לפני כארבעה חודשים בכביש 4, הכתה בתדהמה את הקהילה הבוכרית בארץ ובעולם כשרוקסנה ארונוב ז”ל נדרסה למוות ביום הולדתה ה-30, כחצי שנה אחרי נישואיה לברוך ארונוב שגם הוא נפצע קשה בתאונה, כאשר נהג משאית פגע בהם ובקבוצת צעירים ששהתה מחוץ לרכביהם בצד הדרך.

חקירת המשטרה העלתה כי במהלך נסיעתם של שתי המכוניות בשעה שלוש בלילה, הם עצרו בצד הכביש ונוסעיהן יצאו החוצה, כאשר ככל הנראה התפתחה מריבה בין הצדדים. חלקם נעמדו על הכביש והמשאית הפוגעת, שנסעה מדרום לצפון, פגעה בהם לאחר שנהגה לא הצליח לבלום.כתוצאה מהפגיעה נהרגו שלושה ושניים נוספים נפצעו באורח אנוש.

המשאית הפוגעת.

המשאית הפוגעת.

למרות התוצאות הטרגיות, המשטרה החליטה לסגור את התיק נגד הנהג הדורס מהסיבה כי “התאונה נגרמה בשל התנהגות הצעירים וכי הנהג לא יכל למנוע את הפגיעה”. המשטרה לא ביקשה להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על נהג המשאית, שהגיע בשבוע שעבר לתחנת המשטרה בכדי לאסוף את הרישיון הנהיגה שנלקח ממנו.

משפחות הקורבנות כועסות מאוד על החלטת המשטרה ומתכוונות להגיש ערר נגד ההחלטה תוך 30 יום מרגע שיקבלו את ההודעה הרשמית מפרקליטות מחוז מרכז.

רבקה ארונוב, אמו של ברוך שנפצע קשה בתאונה, הגיבה להחלטת המשטרה בכעס: “לא ייתכן שבתאונה קטלנית בה נהרגו שלושה ונפצעו קשה שניים, כאשר הבן שלי נמצא במצב סיעודי קשה, במחלקת שיקום נפגעי ראש בבית החולים מבלי שימוצו ההליכים המשפטיים כנגד האחראי לתאונה הקשה. זה רק ייתן לאנשים עילה לצאת לכביש ולהרוג, להגיד שאני סומכת על מערכת המשפט זה קצת קשה, אני לא יכולה להחזיר את הגלגל אחורה, מי שחושב שצריך לסגור את התיק הזה בלי לתת עונש לנהג שזה יהיה לו על המצפון”, אמרה.

עו”ד טליה ביטן, פרקליטתו של הנהג אמרה: “אנו מברכים על החלטת הפרקליטות שאומנם הגיעה מאוחר מדי אך היא בהחלט במקומה. מדובר בטרגדיה קשה לשני הצדדים וכעת מרשי ינסה לאסוף את השברים ולהמשיך הלאה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.