הישראלי שנעצר ע”י שלטונות אוזבקיסטן לאחר שכדורי אקדח נמצאו בתיקו, שוחרר ממעצרו ונמצא בדרכו חזרה לישראל. לאחר מאמצים רבים, משרד החוץ בירך על שחרורו והדגיש “חוזרים ומתריעים מפני טיסות עם תחמושת בתיק”. 

לפני כ-3 חודשים דיווחנו כאן על זוג שנעצר למשך יום וחצי בטשקנט לאחר שבתיקם נמצא כדור אקדח. מקרה נוסף של חוסר ערנות דווח השבוע על א.מ – לוחם צה”ל שהשתחרר לאחרונה מיחידה מובחרת והיה בדרכו לתאילנד. הוא נעצר לפני שעלה על טיסת המשך באוזבקיסטן כשבתיקו 13 כדורי רובה. הכדורים נשכחו בתיק ששימש את הצעיר בשירות הצבאי שלו והוא שכח לרוקן אותו.

הצעיר נעצר ביום חמישי שעבר בשדה התעופה. שגרירות ישראל התערבה במקרה וקונסולית ישראל באוזבקיסטן ביקרה את החייל המשוחרר. משרד החוץ נמסר כי “יחד עם חובתנו לסיוע לישראלי במצוקה , משרד החוץ חוזר ומתריע מפני טיסות עם קליעים או תחמושת בתיק”.

שגרירות ישראל בטשקנט והמחלקה לישראלים בחו”ל במשרד החוץ, ביקרו וסיפקו לו אוכל כשר באמצעות הקהילה היהודית, ועדכנו באופן שוטף את משפחתו בארץ. במקביל היו בקשר עם הגורמים הרשמיים באוזבקיסטן, כמו גם עם גורמים רלוונטיים בישראל, על מנת לקדם שחרורו.

כאמור, הנוסע הישראלי שוחרר ויגיע היום לארץ. משרד החוץ שב ומתריע בפני אזרחים ישראלים הנוסעים לחו”ל כי עליהם לבדוק היטב תכולת חפציהם לפני נסיעה לחו”ל, מחשש להימצאות קליעים וחפצים אסורים אחרים, העלולים להביא למעצרם, לתביעה משפטית, לתשלום קנסות כבדים ולשיבוש מוחלט של תוכניות הנסיעה שלהם.
לאור ריבוי מקרים של שכחת תחמושת צבאית בטיסות לחו”ל – אנו מפצירים לגלות ערנות ולבדוק באופן יסודי את כל התיקים לפני יצאה לחו”ל.[/alert]שימו לב!

Leave a Reply

Your email address will not be published.