בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות משני

אימפריה של חינוך 

ימים ספורים לפני ראש השנה ביקר נשיא הקונגרס מר לבייב במוסדות החינוך שתחת רשת 'אור אבנר' בעיר אור יהודה* מוסדות החינוך הכוללים החל מגני הילדים דרך בתי ספר יסודיים לבנים ובנות וכלה בתיכון, מכילים בתוכם מאות רבות של תלמידים ותלמידות הזוכים לחינוך יהודי, איכותי ובלתי מתפשר מידי יום * במהלך הביקור חזר מר לבייב על דבריו הברורים: "ההשקעה בחינוך משתלמת" 

ביקור מיוחד במינו של נשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי מר לב לבייב, התקיים בשבוע שעבר, ערב השנה החדשה במוסדות שתחת נשיאותו בעיר אור יהודה. מר לבייב ביקר בחמישה מוסדות הנמצאים תחת רשת החינוך 'אור אבנר' בעיר, בהן לומדים מאות רבות של תלמידים ותלמידות בני ובנות העדה מהעיר אור יהודה וסביבותיה, וזוכים לקבל חינוך יהודי איכותי ומושקע. לאורך כל הביקור התלווה למר לבייב ובנו אור אבנר, מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי, שמכיר מקרוב את הפעילות הברוכה לאורך כל ימות השנה במוסדות הלימוד השונים. 

תינוקות של בית רבן 

הביקור נפתח במוסדות גני הילדים בעיר, שם נחשף מר לבייב להשקעה הגדולה בחינוך ובהחדרת הערכים היהודיים החינוכיים החשובים כבר החל מגיל הגן. לאחר מכן, הצטרפה לביקור ראש העיר אור יהודה הגב' ליאת שוחט שליוותה את המשלחת בביקורה בבית הספר היסודי לבנים 'אור מנחם' בניהולה של הגברת ענבל רחימי ובישיבה התיכונית 'יעדים' בניהולו של מר גיל יאיר. בביקורו במוסדות לבנים, התרשם מר לבייב מהרצינות הרבה של התלמידים ומהידע המקיף אותו הפגינו מולו בחומר הנלמד. כמו כן, חנך מר לבייב את האגף החדש שנבנה שם והושלם בעזרת העירייה. מר לבייב ובנו קבעו מזוזות בכיתות הלימוד החדשות שמעתה ירחיבו את משכן הישיבה ויוסיפו מרחב ואפשרות לקליטת עוד תלמידים המבקשים להירשם למוסד הלימוד המצליח אשר קוטף מדי שנה בשנה פרסים שונים מטעם משרד החינוך על הצטיינות יתרה במדדים שונים. 

מסירות נפש על חינוך 

בהמשך עבר מר לבייב לבקר במוסדות החינוך לבנות. בבית הספר היסודי 'אורות' הוא נפגש עם מנהלת בית הספר הגב' דבורי מלוב שהציגה לפניו את הפעילות השגרתית בבית הספר ואת שיטת החינוך המיוחדת שהיא מובילה במוסד, בה הלימודים והפעילויות השונות מוקנות לתלמידות בצורה חווייתית הגורמת לכלל התלמידות לאהוב את הלימודים ולייקר אותם. הביקור המיוחד נחתם בסיור בבית הספר התיכון 'אור חנה' בניהולה של הגב' לאה אשכנזי. שם, לאחר סיור קצר במוסד, ישב מר לבייב לשיחה ארוכה ומרתקת עם מספר תלמידות מכיתות י' ועד י"ב. את השיחה פתחה הגב' אשכנזי כאשר סיפרה לבנות מעט על דמותה רבת ההוד של מרת חנה לביוב ז"ל, שעל שמה נקרא מוסד החינוך, אימו של נשיא הקונגרס. היא סיפרה לבנות על מסירות הנפש שלה למען חינוך יהודי, ועל החשיבות הגדולה שייחסה לשמירה על מסורת ישראל ועל טהרת המשפחה. לאחר מכן, שיתפו הבנות בצורה כנה ואותנטית את המחשבות והרגשות שלהן ביחס לבית הספר. הן סיפרו על היחס האישי, החם והמחבק לו הן זוכות מנשות הצוות החינוכי. על האכפתיות המופגנת של המורות להצלחתן של כל תלמידה ותלמידה באופן אישי ועל האווירה המשפחתית והמחבקת שהן חשוב במוסד הלימוד. תלמידה אחת שיתפה בהתרגשות איך היא קיבלה ליווי אישי, צעד אחר צעד מנשות הצוות החינוכי לאחר שהחליטה שהיא רוצה להתחזק בשמירת השבת. 

בתגובה לדברי הבנות, שיתף מר לבייב את ההתרגשות והגאווה שלו מהביקור במקום והחשיפה לנשות הצוות החינוכי והבנות התלמידות. הוא שיתף את הבנות כי הוא החליט להנציח את זכרה של אימו דווקא בחינוך בנות ישראל, כיוון שבעבורה היה הדבר לראשון במעלה. "כשאני רואה אתכן ואת הביטחון בו אתן מדברות ואת האהבה שיש לכן למוסד הלימוד, אני מבין שההשקעה הגדולה בחינוך משתלמת מאוד" אמר מר לבייב. 

לקראת סיום הביקור, פגש מר לבייב בוגרת בית הספר שסיימה את לימודיה לפני 12 שנים. היא שיתפה את מר לבייב בשינוי שעבר עליה בעקבות חוויית הלימוד בבית הספר. היא שיתפה שהיא באה ממשפחה 'מסורתית לייט' והגיעה ללמוד בבית הספר בעקבות אחותה הגדולה. עם הזמן, היא החלה לעבור שינוי עמוק ולהתקרב למסורת יותר יותר. את השינוי היא הביאה גם לבית שהחל לשנות את פניו ולהיות קרוב יותר למסורת היהודית. לאחר שסיימה את לימודיה, היא החליטה שהיא מעוניינת ללמוד ולעסוק בהוראה. זאת בעקבות התחושה העמוקה שלה, אותה חוותה על בשרה, של ההשפעה העמוקה שיש למחנך על חיי התלמיד.

נגישות