בס"ד

14.4.2024 | ו' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > קהילה

אלימות בשכונת שפירא 

מהגר עבודה מאפריקה תקף במוצאי השבת האחרונה את האמן הבוכרי מני חן וגרם לו לפציעות חמורות * בוקר אחרי התקיפה הממשלה אישרה את העברת הסמכויות על השכונות למשרד הנגב והגליל 

תקרית אלימה וחמורה התרחשה במוצאי השבת האחרונה בשכונת שפירא בדרום תל אביב. באזור השעה שבע וחצי בערב, שב האמן ובעלי הרדיו הבוכרי ב.ב וסטוק מני חן משבת מחוץ לעיר אל עבר ביתו הממוקם בשכונה. כאשר יצא מרכבו ופנה אל עבר הדלת שמאחורי מושב הנהג על מנת להוציא את חפציו ולקחת אותם אל ביתו, הוא זיהה רוכב אופניים המתקדם לעברו במהירות. בתוך שניות ובגלל משחק מסוכן של רוכב האופניים בין הרכבים בכביש, הוא איבד שליטה על אופניו ונפל. כאשר קם רוכב האופניים, הוא ניגש אל עבר מני, שכל חטאו היה שנקלע לעמוד במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון, והטיח אותו בחוזקה אל רצפת המדרכה, תוך שהוא מקלל ומגדף אותו. 'הבחור הזה היה פליט סודני שעבר במקום עם האופניים החשמליים שלו וניסה לתזז בין הנתיבים במהירות עד שהוא איבד שליטה. כשזה קרה, הוא פשוט איבד את העשתונות, ניגש אלי ופשוט העיף אותי אחורה' אומר מני חן ל'מנורה'. 

'כשנחתתי על הרצפה ממש הרגשתי את העצמות בעמוד השדרה שלי זזות ואת פלג הגוף התחתון שלי משותק ולא מגיב'. למזלו, עוברי אורח שהיו במקום גרמו למהגר הסודני לעלות על אופניו ולהיעלם בחסות החשיכה. מני, שנשאר מוטל על הכביש, הובא לבית החולים שם שהה לאורך יותר מ-12 שעות. 'הצילומים מראים סימנים לא טובים, אני אדם נכה והמכות האלו מקשות מאוד על הגוף שלי. אני כרגע נמצא בבית ומנסה לעכל את מה שקרה ולהחלים כמה שיותר מהר'. מני מבקש להעביר מסר חד לאחראים על המצב בשכונות דרום העיר: 'אני קורא לכל מי שיכול, לקחת אחריות על המצב הנורא שמשליטים הפליטים בשכונות דרום תל אביב, לא ייתכן שהתושבים כאן יהיו מאוימים באופן תמידי. 

בבוקר שאחרי התקיפה החמורה, הממשלה אישרה את העברת הסמכויות לטובת שיקום שכונות שנפגעו ממסתננים בלתי חוקיים, זאת בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם בין עוצמה יהודית למפלגת הליכוד.

משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יפעל בשכונות שבהן קיים שיעור גבוה של מסתננים. מלשכת שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף נמסר כי תגובש תוכנית מקיפה והקצאת עשרות מיליוני שקלים מידי שנה לשיקום השכונות שנפגעו ממסתננים. בישיבת הממשלה אושרה ההחלטה לבקשת השר וסרלאוף להעביר את הסמכויות למשרדו. בכוונת השר וסרלאוף לגבש כבר בשבועות הקרובים תכנית מקיפה לטיפול בנושא ולהקצות בין היתר עשרות מיליוני שקלים מידי שנה לטובת הפרוייקט.

"לתושבי דרום תל אביב מגיע צדק כלכלי, חברתי וביטחון אישי", אמר השר. "אסור להפקיר את התושבים שנפגעו במשך תקופה ארוכה בגלל ריכוז המסתננים הבלתי חוקיים בתוך אזורי מגוריהם. התפקיד שלנו בתוכנית שנגבש למענם תהיה להפוך את האוכלוסיות המוחלשות אשר כורעות תחת הנטל שנגרם מאז הגעת המסתננים לאוכלוסיות מחוזקות יותר ולשקם את האזורים שנפגעו".

שפי פז מהחזית לשחרור דרום ת"א מסרה בתגובה: "אני שמחה שהממשלה הבינה סוף סוף שצריך להתחיל לתקן את הנזק העצום שגרמו שנים ארוכות של הזנחה והפקרה לשכונות בדרום ת"א, ושמחה שהאיש שמוביל את יישום ההחלטה הוא השר יצחק וסרלאוף תושב דרום ת"א וחבר שאפשר לסמוך עליו. עם זאת חובה לציין, כי אף שמדובר בצעד חשוב, בעיית המסתננים לא תיפתר, כל עוד הממשלה לא תפעל להרחקתם".

נגישות