בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי

ביקור שגריר ישראל באוזבקיסטן בבית קונגרס יהודי בוכרה

במהלך הקיץ יחל מר גדעון לוסטיג את כהונתו כשגריר ישראל ברפובליקת אוזבקיסטן לאחר סיום הכהונה של השגרירה המכהנת אשר שימשה בתפקיד כארבע שנים

טרם נסיעתו של השגריר הנכנס לטשקנט, ביקר מר לוסטיג בבית הקונגרס בתל אביב. במהלך הביקור שוחח מנכ"ל הקונגרס הרב יהודה בלוי עם מר לוסטיג, אשר התרשם מפעילות הקונגרס והיקף הפרויקטים הבינלאומיים וכן הוצגו בפניו חפצים ופריטים נדירים כחלק ממוזיאון דרך המשי במתחם. את הביקור ליווה ד"ר הלל ניומן המכהן כקונסול ישראל בלוס אנג'לס ובעברו שימש כשגריר ישראל באוזבקיסטן. מר לוסטיג עתיד להחליף את הגב' זהבית בן הלל אשר עתידה לסיים את תפקידה לאחר ארבע שנות כהונה. "לרגל חג הפסח הממשמש ובא, אני שמחה לשלוח לכל קוראי מנורה איחולי שפע ושגשוג, שנמשיך להיות חזקים יחד ובעיקר נייחל כולנו כי חג החירות יביא עימו גם את שחרור כל החטופים מעזה" אמרה בשיחה טלפונית שערכנו עמה. 

רב בלוי חתם את הביקור בארוחה משותפת עם חברי נשיאות וצוות הקונגרס ואף הביע תקווה שהשגריר הנכנס יסייע להמשיך ולהעמיק את הפעילות של קונגרס יהודי בוכרה בפיתוח הקהילות היהודיות באוזבקיסטן וחיזוק הקשר בין המדינות, תוך המשך מסורת של כבוד הדדי ושיתוף פעולה.

נגישות