בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות שלישי

בני זוג הבריחו סיגריות במאות אלפי שקלים

בני זוג מבלגיה חשודים בהברחת אלפי פקטים של סיגריות ויחידות טבק לחימום בשווי של כ-400 אלף שקל שגובה המס עליהם הוא 250 אלף שקל.

יהודה ויהודית וייס מבלגיה, בני 45, עברו בשבוע שעבר במסלול הירוק בנתב"ג, והתבקשו ע"י בודק המכס להעביר את מזוודותיהם במכשיר השיקוף. בבדיקה במכשיר השיקוף נמצא כי ברשותם 868 פקטים של סיגריות תוצרת חוץ, ו-1,430 יחידות טבק לחימום, בשווי של כ-400 אלף שקל, שסך המסים עליהם הוא כ-250 אלף שקל.

מבקשת המעצר והשחרור בערבות שהוגשה ע"י יחידת הסמים של מכס נתב"ג עולה כי המזוודות של החשודים היו ללא תגי זיהוי, שאמורים להיות מוצמדים למזוודות, לפי החשד במטרה להטעות את עובדי המכס. בבקשה גם נאמר כי תופעת הברחת הסיגריות נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות.

בית המשפט בראשון לציון קיבל את הסכמות הצדדים לגבי תנאי השחרור בערבות, בכלל זה התחייבות עצמית בסך 50 אלף שקל עבור כל אחד מהם, ערבות צד ג' בסך 50, אלף שקל והפקדת 20 אלף שקל עבור כל אחד מהחשודים.

לגבי איסור יציאה מהארץ, העו"ד שמייצג את בני הזוג ביקש מבית המשפט להתחשב בבני הזוג וטען בדיון כי מדובר בזוג שמגיע לארץ פעם או פעמיים בחודש לביקור קרובי משפחה ולהם 12 ילדים וכי החשודה אף נמצאת בהריון, השופט גיל גבאי קבע על עיכוב יציאה מהארץ.

נגישות