בס"ד

20.5.2024 | י"ב אייר התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות > חדשות ראשי

בעיצומו של הקמפיין

יומיים לאחר השקת קמפיין ביחד 365 קמחא דפסחא ולאחר שנפתח חמ"ל טלפונים לגיוס התרומות בבית הקונגרס בתל אביב. מעל 600,000 $ נתרמו וזה הזמן להגביר קצב ולרתום את כל הקהילה לתרום 

ציטטה: "תמיד מספרים על העדה הבוכרית שמעבר לאוכל טוב ולתרבות מפוארת יש הירתמות ותמיכה קהילתית שאין בשום מקום אחר והשבוע יכולנו לראות את זה באופן הכי ברור שיש."

"אלא שסוף יום אצלנו בישראל, זה תחילת היום בארצות הברית ועד לרגע סגירת הגיליון המספרים עדיין עולים"

מצדו השני של הקו, בני העדה הבוכרית. בעלי מקצוע, שכירים, עצמאים שכל רצונם לתרום ולקחת חלק במיזם הקהילה הגדול של השנה. תמיד מספרים על העדה הבוכרית שמעבר לאוכל טוב ולתרבות מפוארת יש הירתמות ותמיכה קהילתית שאין בשום מקום אחר והשבוע (יום ג') זמן שגרף התרומות רץ ע"ג המקרן, יכולנו לראות את זה באופן הכי ברור שיש. בזה אחר זה נתרמו לקופה 100$ לצד 5000$ המוקדנים לא הניחו את ידם ובסוף היום, גויסו למעלה משש מאות אלף דולר. אלא שסוף יום אצלנו בישראל, זה תחילת היום בארצות הברית ועד לרגע סגירת הגיליון המספרים עדיין עולים. אנו מקווים שבעת סגירת הגיליון הבא נוכל לדווח על העמידה ביעד, 2 מיליון דולר שהכל לטובת הקהילה הבוכרית. 

במהלך היום, נוסף על המוקדנים שסייעו לביצוע התשלום ולגיוס התרומות, הגיעו חברי נשיאות הקונגרס. בזה אחר זה החלו להתקשר לחבריהם ולמכריהם, אנשי העסקים מהארץ ומהעולם. תוך כדי שיחות הטלפון על הצג פלאפון של מנכ"ל הקונגרס מופיע שמו של נשיא הקונגרס, מר לב לבייב שהתקשר לוודא היכן אנו עומדים ולעודד את כל המוקד: "ביחד נצליח במשימה בשותפות עם הקהילות ועם כל בני העדה". כזכור, מר לבייב נרתם למיזם ועל כל שקל שנתרם מהקהילה הוא מכפיל את הסכום, שקל כנגד שקל. 

מיזם השותפות עם הקהילה מסייע ל-3500 משפחות מהקהילה הבוכרית לצלוח את החג ולחגוג אותו בשמחה יחד עם בני ביתם. בנוסף, למעלה מ-2000 משפחות המוכרות לרווחה מקבלות סיוע, 1000 משפחות מפונים מהצפון ומהדרום, ל-2500 משפחות אברכים יוענק השנה מלגה במעמד 'כתר התורה' ול-1000 בחורי ישיבה יוענק שובר למימוש חליפה \כובע לחג הפסח. בסך הכל קונגרס יהודי בוכרה עתיד לסייע ל-10,000 משפחות בני הקהילה והעדה הבוכרית.

לתרומות לחצו כאן 

 

נגישות